Polestar 3 z 1,3 Megapixelowym modułem HD LED

Polestar 3 z 1,3 Megapixelowym modułem HD LED

12 października 2022 r. odbyła się w Kopenhadze w Danii światowa premiera Polestar 3 – SUV-a dla ery elektrycznej. Nas oczywiście najbardziej interesowała część dotycząca reflektorów samochodowych, bo jak wiadomo w Polestar montowane są najnowocześniejsze oczy. Maximillion Missoni szef designu firmy, szczegółowo przedstawił ekscytujący i niecierpliwie oczekiwany elektryczny SUV Polestar 3.

Volvo Polestar 3 posiada swoją własną identyfikację w postaci reflektorów Dual Blade”, które mocno nawiązują do poprzednich wersji.

Sygnatura światła dziennego składa się z dwóch precyzyjnych ostrzy, ustawionych poziomo, którym towarzyszą dwie wyraźne kropki, tworzące twarz Polestar. Polestar 3 robi pierwszy krok w tej ewolucji.
Przestrzeń wokół „Dual Blade” wypełniona jest najnowszą i najfajniejszą technologią oświetleniową. Wyobraź sobie 1,3 milionów luster. Tak, dokładnie, 1,3 milionów maleńkich lusterek, którymi można sterować indywidualnie. Każda z nich jest mniejsza niż średnica ludzkiego włosa. Wszystkie pasują do jednego chipa, który rzuca na drogę wiązkę światła o wysokiej rozdzielczości.

Tak właśnie działa moduł reflektora HD firmy Polestar o rozdzielczości 1,3 megapiksela.

Kamery na przedniej szybie rozpoznają do 8 obiektów, na przykład nadjeżdżających samochodów, a nawet rowerzystów. Następnie ich kształty są jednocześnie usuwane z wiązki światła, co skutkuje doskonałym oświetleniem ścieżki przed nimi, jednocześnie unikając ich oślepienia.

Ale to tylko jedna z niesamowitych cech czołówek Polestar 3. Każdy centymetr kwadratowy tych zaawansowanych technologicznie oczu jest wypełniony technologią, która poprawia widoczność drogi, komfort i bezpieczeństwo.

Oświetlenie samochodowe ewoluuje jak pisaliśmy wcześniej, Polestar 2 wyposażony jest w reflektory oparte o technologię Pixel LED:

Reflektory Pixel LED: technologia wysokiej rozdzielczości zapewnia nowe wrażenia z jazdy

Całą prezentację Polestar 3 możecie obejrzeć w tym filmie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania.