Reflektory / lampy samochodowe LED

Reflektory wyposażone w diody LED to bardzo często spotykane źródło oświetlenia samochodów różnego typu. Jakie są ich główne zalety? Czy mają jakieś wady? Przeczytaj i dowiedz się tego!

437.00 z VAT
552.00 z VAT
460.00 z VAT
460.00 z VAT
230.00 z VAT
299.00 z VAT

Zalety reflektorów LED

Sercem reflektora tego typu jest dioda LED, która emituje zmienne światło. Dzięki połączeniu ze sterownikami, które pobierają informacje od czujników zewnętrznych, dopasowuje jego intensywność do panujących warunków, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla kierowców. Ponadto producenci samochodów stosują różne autorskie rozwiązania, dzięki którym optymalizuje się natężenie strumienia świetlnego. Wszystkie elementy konstrukcyjne reflektorów LED są odporne na oddziaływania zewnętrzne, jak wilgoć, niska temperatura czy zanieczyszczenia z powietrza, dlatego czemu diody LED mają żywotność liczoną nawet na 100 tysięcy godzin.

Wady reflektorów LED

Reflektory LED wydają się pozbawione wad, chyba, ze za takie uznamy wysoką cenę oraz konieczność homologacji samochodu, którym chce się ich używać. Jeśli jesteś właścicielem samochodu, w którym uszkodzeniu uległ reflektor LED, dzięki Autolamps możesz znaleźć wysokiej jakości, sprawny zamiennik. W ten sposób zaoszczędzisz, zyskując ten sam efekt, co w przypadku zakupu drogiego, nowego reflektora.