Lampy samochodowe do Volvo

Wszystkie samochody Volvo łączą trzy rzeczy: wysoka jakość użytych do produkcji części, wyjątkowy desing oraz duży nacisk na bezpieczeństwo. Ten ostatni aspekt przejawia się min. w stosowaniu reflektorów LED. Cechą unikalną pojazdów tej marki są „aktywne reflektory skrętne” – poruszają się razem z ruchem kierownicy, co zapewnia maksymalne doświetlenie na zakrętach i zjazdach, a tym samym może zapewnić kierowcy lepszą widoczność.

Starsze modele Volvo korzystają również z reflektorów ksenonowych oraz halogenów. Oprócz samego Volvo lampy do samochodów tej marki produkują Automotive Lighting, Hella, Valeo oraz Depo. Poniżej znajdziesz dostępne w naszym sklepie reflektory do Volvo:

391.00 z VAT
506.00 z VAT
299.00 z VAT
414.00 z VAT
388.70 z VAT
414.00 z VAT
414.00 z VAT
414.00 z VAT
414.00 z VAT

Wyszukaj lampę do Volvo w naszej wyszukiwarce

Po prostu wpisz Volvo ewentualnie model pojazdu i przeszukaj naszą bazę używanych lamp samochodowych. 

Nie posiadamy lampy do Volvo której szukasz?

Napisz do nas jakiej lampy konkretnie szukasz, być może będziemy mogli Tobie pomóc.

Przejdź do formularza

Aktywne światła skrętne Volvo

Aktywne światła skrętne są zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalne oświetlenie na zakrętach i skrzyżowaniach. Samochody Volvo z reflektorami LED mogą mieć aktywne światła skrętne, w zależności od poziomu wyposażenia samochodu.
 
Aktywne światła skrętne podążają za ruchami kierownicy, aby zapewnić maksymalne oświetlenie na zakrętach i skrzyżowaniach, a tym samym zapewniają kierowcy lepszą widoczność.
 
Funkcja jest aktywowana automatycznie po uruchomieniu samochodu. W przypadku usterki funkcji na wyświetlaczu kierowcy zapala się symbol w tym samym czasie, gdy na wyświetlaczu kierowcy wyświetlany jest tekst objaśniający.
 
Funkcja jest aktywna tylko w słabym świetle dziennym lub ciemności i tylko wtedy, gdy samochód jest w ruchu i włączone są światła mijania.
 

Aktywne światła drogowe – Reflektory Volvo

Aktywne światła drogowe to funkcja, która wykorzystuje czujnik kamery na górnej krawędzi przedniej szyby do wykrywania świateł przednich nadjeżdżających z przeciwka lub świateł tylnych pojazdów jadących z przodu, a następnie przełącza się ze świateł drogowych na światła mijania.
 
Funkcja może również uwzględniać oświetlenie uliczne. Światła drogowe są ponownie włączane, gdy czujnik kamery nie widzi już żadnych pojazdów nadjeżdżających z przeciwka lub pojazdów jadących z przodu.
 
Funkcję można uruchomić podczas jazdy w ciemności, gdy samochód porusza się z prędkością ok. 20 km/h (ok. 12 mph) lub więcej.
 
Jeśli aktywne światła drogowe zostaną wyłączone, gdy światła drogowe są włączone, oświetlenie zostanie natychmiast zresetowane do świateł mijania.
 
Gdy włączone są aktywne światła drogowe, symbol na wyświetlaczu kierowcy świeci białą poświatą.
 
Gdy światła drogowe są włączone, symbol świeci na niebiesko. Dotyczy to również reflektorów LED, jeśli światła drogowe są częściowo przyciemnione, tj. jeśli wiązka światła świeci nieco mocniej niż światła mijania.
 

Samochód z reflektorami halogenowymi

Oświetlenie powraca do świateł drogowych około sekundy po tym, jak czujnik kamery nie wykrywa już świateł przednich nadjeżdżających pojazdów lub świateł tylnych pojazdów jadących z przodu.
 

Samochód z reflektorami LED

Jeśli aktywne światła drogowe mają funkcję włączania/wyłączania, po około sekundzie po tym, jak czujnik kamery nie wykrywa już świateł przednich pojazdów nadjeżdżających z przeciwka lub świateł tylnych pojazdów jadących z przodu, powracają one do świateł drogowych.
 
Jeśli aktywne światła drogowe mają funkcję adaptacyjną, to w przeciwieństwie do tego, co dzieje się w przypadku konwencjonalnego ściemniania, wiązka światła nadal świeci światłem drogowym po obu stronach nadjeżdżających pojazdów lub pojazdów jadących z przodu – tylko część wiązki światła skierowana bezpośrednio na pojazd jest przyciemnione.
Reflektory PIXEL LED Volvo
Reflektory PIXEL LED Polestar 2

Reflektory Volvo Pixel LED

Reflektory w sedanie Volvo Polestar 2 w wersji Lunch Edition wykorzystują technologię Pixel LED, która maskuje nadjeżdżające pojazdy, gdy włączone są światła drogowe.
Technologia wykorzystuje 84 pojedyncze piksele LED w każdym reflektorze, które można indywidualnie kontrolować w celu dostosowania wiązek światła.
Niestety, ta technologia nie jest dozwolona na amerykańskich drogach, ale lampy z Pixel LED są już w elektrycznych sedanach i można je włączyć za pośrednictwem bezprzewodowej aktualizacji, o ile zmieni się prawo w Stanach Zjednoczonych.
Polestar ogłosił, że jego reflektory Pixel LED będą standardem w Polestar 2 Launch Edition (jest to funkcja opcjonalna w innych wersjach wyposażenia). Konfiguracja obejmuje sekwencję powitalną z oświetleniem, gdy pojazd jest odblokowany, a także będzie wyposażona w technologię świateł drogowych, która zmniejsza odblaski dla innych kierowców. Niestety ta technologia nie jest dostępna w Stanach Zjednoczonych.
 

Reflektory Pixel LED w Polestar

Oświetlenie LED wykorzystuje 84 pojedyncze piksele LED, tworząc matrycę oświetleniową w każdym reflektorze. Te pojedyncze piksele są kontrolowane przez pojazd i włączane i wyłączane w razie potrzeby. Zaletą tej technologii adaptacyjnego oświetlenia jest to, że pojazd może w razie potrzeby zmniejszyć lub zwiększyć ilość światła w określonym obszarze, pozwalając kierowcy na pozostawienie włączonych świateł drogowych bez martwienia się o przełączanie świateł na mijania w tą i z powrotem, gdy obecne są nadjeżdżające samochody. Przednie światła przeciwmgielne również włączają się automatycznie w oparciu o sterowanie lub użycie kierunkowskazów, gdy pojazd porusza się z małą prędkością.

Volvo

Volvo to szwedzki producent samochodów, który rozpoczął działanie w 1927 roku. Skrzydła rozwinął w latach 50-tych XX wieku, zaś od 1999 roku jego właścicielem był Ford Motor Company. W 2010 marka Volvo została zakupiona od niego przez chiński koncern Zhejiang Geely Holding Group Ltd. Nowy właściciel zainwestował sporo w Volvo, dzięki czemu druga dekada XXI wieku przyniosła mu znaczne zyski oraz rozwój, przekładający się na nowe modele samochodów.

W 2021 roku do flagowców producenta zaliczamy:

Volvo C40 Recharge / Volvo XC90 / Volvo XC40 Midsommar / Volvo S60 / Volvo S90 / Volvo V90

Potrzebujesz pomocy z lampami samochodowymi do Volvo?

Zapoznaj się z naszym poradnikiem i blogiem, znajdź odpowiedzi na powszechne usterki związane z lampami w pojazdach marki Volvo i nie tylko.