Prezentacja Porsche 911 Dakar w jego naturalnym otoczeniu

Prezentacja Porsche 911 Dakar
Choć Porsche 911 Dakar zadebiutuje podczas pokazu samochodowych w Los Angeles w 2022 roku, to prezentacja prasowa odbyła się na początku listopada na piaskach Sahary.
 
Samochód jest gotowym do jazdy terenowej wariantem Porsche 911, który został przetestowany w ciągu ostatniego roku i wcześniej uważano go za 911 Safari.
 
Nowa nazwa jest ukłonem w stronę wyczerpującego Rajdu Dakar, w którym Porsche odniosło zwycięstwo w swojej pierwszej próbie w 1984 roku, korzystając z samochodu rajdowego 953 opartego na 911. To był pierwszy raz, kiedy 911 zostało wyposażone w napęd na wszystkie koła.
pierwsze-porsche-911-z-napędem na wszystkie koła i-zwycięzca-raju-paryż-dakar
Porsche ukrywa szczegóły dotyczące wersji 911 Dakar do czasu ujawnienia, ale umiejscowienie otworów wentylacyjnych z tyłu prototypów sugeruje, że model napędza 3-litrowy silnik typu flat-6 z podwójnym turbodoładowaniem, który jest wspólny z różnymi modelami Carrera. W wersji 911 Carrera GTS silnik rozwija moc 473 KM.
 
Prototypy mają również poszerzone nadkola, zwiększony prześwit i opony terenowe. Wytrzymałe zawieszenie prawie na pewno zostanie zamontowane, aby zapewnić, że samochód poradzi sobie z nierównymi nawierzchniami z dużą prędkością.
 
Słynny tor testowy Château de Lastours w południowej Francji został wykorzystany do przetestowania osiągów samochodu w warunkach rajdowych, a odnoszący sukcesy kierowca wyścigowy i tester Porsche Romain Dumas spędzał czas za kierownicą. W tym miejscu większość zespołów biorących udział w Rajdzie Dakar testuje swoje pojazdy.
 
„Wiedziałem, co 911 może zrobić na drodze, ale byłem absolutnie oszołomiony tym, jak dobrze samochód spisywał się tutaj na wolności” – powiedział Dumas w oświadczeniu.
 
Porsche powiedziało, że przeprowadziło ponad 6000 mil testów w tak trudnych warunkach, w tym na 50-metrowych wydmach na pustyniach w Dubaju i Maroku, gdzie temperatury sięgały 45 stopni C, a także zimą na zamarzniętych jeziorach w północnej Szwecji. Na śliskich nawierzchniach za kierownicą był legenda rajdów Walter Röhrl.
 
„Samochód daje niesamowitą frajdę z jazdy” — powiedział Röhrl. „Wszystko działa tak dokładnie i spokojnie.
Porsche 911 Dakar zadebiutuje 16 listopada. Sprzedaż rozpocznie się w pierwszej połowie 2023 roku.
 
Inna marka Grupy Volkswagen, Lamborghini, wkrótce zaprezentuje również Huracána gotowego do jazdy w terenie. Potwierdzono, że supersamochód zadebiutuje na początku grudnia podczas 2022 Art Basel Miami.

Lamborghini Huracán Sterrato – Nowy terenowy supersportowy samochód

Reflektory Porsche do najnowszych modeli

W sklepie autolamps.pl znajdziesz szeroką ofertę reflektorów Porsche do różnych modeli: 911, Macam, Cayenne, Panamera, Cayman i wiele innych. Przejdź do oferty klikając w link lampy do Porsche lub wpisując konkretny model w naszej wyszukiwarce. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania.