Reflektory do Tesli

Samochody Tesla korzystają praktycznie wyłącznie z oświetlenia LED, w niektórych modelach stosowane są reflektory ksenonowe. W naszym sklepie możesz kupić następujące reflektory do samochodów Tesla:

138.00 z VAT
204.70 z VAT
299.00 z VAT
391.00 z VAT
158.70 z VAT
391.00 z VAT
299.00 z VAT
414.00 z VAT
414.00 z VAT
414.00 z VAT
391.00 z VAT
391.00 z VAT
299.00 z VAT

Wyszukaj lampę do Tesli w naszej wyszukiwarce

Po prostu wpisz Tesla ewentualnie model pojazdu i przeszukaj naszą bazę używanych lamp samochodowych. 

Nie posiadamy lampy do Tesli której szukasz?

Napisz do nas jakiej lampy konkretnie szukasz, być może będziemy mogli Tobie pomóc.

Przejdź do formularza

Reflektory do samochodów Tesla

Samochody Tesla są wyposażone w zaawansowane reflektory LED, które mają zapewnić jasne i wydajne oświetlenie drogi przed pojazdem. Reflektory te wykorzystują szereg pojedynczych elementów LED, którymi można sterować niezależnie, tworząc na drodze wzór świetlny o wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu reflektory dostosowują się do otoczenia i selektywnie oświetlają obszary, w których jest to najbardziej potrzebne, takie jak zakręty lub obszary z nadjeżdżającymi pojazdami.
 
Oprócz standardowych reflektorów samochody Tesla oferują również szereg zaawansowanych funkcji oświetlenia, w tym:
 
  • Automatyczne światła drogowe: ta funkcja wykorzystuje czujniki do wykrywania nadjeżdżających pojazdów i automatycznego przełączania reflektorów ze świateł drogowych na mijania w razie potrzeby, aby uniknąć oślepiania innych kierowców.
  • Dynamiczne światła doświetlające zakręty: te światła wykorzystują czujniki do wykrywania prędkości pojazdu i kąta skrętu oraz dostosowują rozkład wiązki reflektorów, aby lepiej oświetlać drogę na zakrętach.
  • System adaptacyjnego oświetlenia przedniego (AFS): Ta funkcja wykorzystuje czujniki do wykrywania prędkości pojazdu, kąta skrętu kierownicy i innych czynników w celu dostosowania wzoru wiązki reflektorów w czasie rzeczywistym. Pomaga to poprawić widoczność i zmniejszyć odblaski dla innych kierowców na drodze.

Ogólnie rzecz biorąc, reflektory Tesli zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić kierowcom lepszą widoczność i bezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza w trudnych warunkach oświetleniowych.

Nowe adaptacyjne reflektory Tesla 2021 Model 3 i Y

Odświeżone samochody Tesla Model Y i 3 oferują teraz adaptacyjne reflektory. Dla tych, którzy są nowicjuszami w tej technologii oświetlenia z adaptacyjnymi reflektorami – lampy będą podążać za zakrętem drogi i dadzą bardziej solidne i rozświetlone pole widzenia. To ważny krok w przypadku pojazdów autonomicznych, w których reflektory prawidłowo wyświetlają obiekty na zakrętach i odpowiednio dostosowują wiązki światła.

Adaptacyjne reflektory przednie były trudne do wprowadzenia na rynek amerykański, reflektory ze zmiennymi wiązkami świetlnymi nie mogły być używane do jazdy nocą, gdzie w pojazdach europejskich dozwolone jest oświetlenie adaptacyjne.

Wraz z adaptacyjnymi światłami, podgrzewanymi kierownicami, podnośnikami bagażnika i usuniętym chromem zewnętrznym to tylko niektóre ze zmian projektowych, które szybko wprowadzane są na całym świecie. Tesla ogłosiła zmiany w nowych projektach odświeżonych Model Y i 3 z 2021 r., które pojawiły się w październiku 2021 roku. Elon Musk, dyrektor generalny, stwierdził w notatce firmy: „W pierwszym kwartale 2021 r. oczekujemy, że wszystkie pojazdy Model 3 i Model Y będą wyposażone w tę nową jednostkę”.

Innym interesującym obszarem badań jest inteligentne oświetlenie adaptacyjne radaru. Z zaciekawieniem patrzymy, czy Tesla wykorzysta tę inteligentną funkcję w przyszłości.

Tesla

Tesla to producent elektrycznych samochodów osobowych, SUV-ów, pickupów, samochodów sportowych pochodzący ze Stanów Zjednoczonych z siedzibą w Austin w Teksasie. Firma działa od 2003 roku i w skład jej modeli obecnie wchodzą:

  • Modele osobowe Tesla Model 3, Model S.
  • Crossovery, Tesla Model Y, Model X.

Potrzebujesz pomocy z lampami samochodowymi Tesli?

Zapoznaj się z naszym poradnikiem i blogiem, znajdź odpowiedzi na powszechne usterki związane z lampami w pojazdach marki Tesla i nie tylko.