Lampy samochodowe do Toyoty

Toyota stawia na wysoką jakość wykonania oraz wpadający w oko design samochodów. Reflektory to zazwyczaj biksenony oraz halogeny, jednak coraz częściej mamy do czynienia z lampami LED. Producent stosuje w oświetleniu system AHB. Są to automatyczne światła drogowe (AHB). System za pomocą kamery monitoruje natężenie oświetlenia ulicznego i wykrywa tylne światła pojazdów poprzedzających oraz reflektory aut jadących z naprzeciwka, aby nie oślepiać innych kierowców.

Reflektory samochodowe Toyota produkują takie firmy, jak Depo, Valeo, Koito czy TYC. Poniżej znajdziesz dostępne w naszym sklepie reflektory do Toyoty:

184.00 z VAT
296.70 z VAT
184.00 z VAT
138.00 z VAT
342.70 z VAT
230.00 z VAT
230.00 z VAT
276.00 z VAT
342.70 z VAT
230.00 z VAT
230.00 z VAT
230.00 z VAT
184.00 z VAT
184.00 z VAT

Wyszukaj lampę do Toyoty w naszej wyszukiwarce

Po prostu wpisz Toyota ewentualnie model pojazdu i przeszukaj naszą bazę używanych lamp samochodowych. 

Nie posiadamy lampy do Toyoty której szukasz?

Napisz do nas jakiej lampy konkretnie szukasz, być może będziemy mogli Tobie pomóc.

Przejdź do formularza

Modele Toyoty zwiększają bezpieczeństwo dzięki adaptacyjnym reflektorom LED doświetlającym zakręty

Jak działa adaptacyjny system oświetlenia przedniego Toyoty?

Toyota stawia na czołową pozycję w dziedzinie bezpieczeństwa samochodowego dzięki technologii Toyota Safety Sense™ 2.0, Toyota Star Safety™ i wielu innym innowacyjnym funkcjom, które promują bezpieczeństwo i sprawiają, że modele takie jak Toyota RAV4 2020 są najlepszym wyborem według IIHS. Zupełnie nowym elementem, który poprawi bezpieczeństwo, jest adaptacyjny system oświetlenia przedniego Toyoty z adaptacyjnymi reflektorami LED doświetlającymi zakręty. Dzięki temu dodatkowi do specyfikacji Toyota RAV4 wielu kierowców chce wiedzieć – jak działa Toyota Adaptive Front Lighting System?
 

Czym jest adaptacyjny system oświetlenia przedniego Toyoty?

Jedziesz ciemną dwupasmową drogą w drodze do domu? Czy automatyczne światła drogowe w Twoim samochodzie, ciężarówce lub crossoverze po prostu go nie przecinają? Modele Toyoty RAV4 nowej generacji wyposażone w adaptacyjny system oświetlenia przedniego i światła LED dostosowujące się do zakrętów pomogą Ci zachować bezpieczeństwo na drodze w nocy. Adaptive Front Lighting System marki Toyota wykorzystuje reflektory LED z technologią Adaptive Cornering z zestawem czujników, które monitorują reakcję układu kierowniczego i kierunkowskazy.
 
Gdy system wykryje zmianę kierunku, włączy światło doświetlające zakręty i dostosuje kierunek wiązki świetlnej, aby oświetlić większą część drogi na zakrętach. Kierując reflektory zgodnie z kierunkiem jazdy, system adaptacyjnego oświetlenia przedniego Toyoty poszerzy obszar, który reflektory oświetlają i oświetlają kierunek jazdy, a nie tylko boki drogi. Dodatkowe światło sprawi, że zagrożenia lub zwierzęta na poboczu drogi będą bardziej widoczne i zapewnią bezpieczeństwo.
 

Toyota

Toyota to koncern motoryzacyjny założony w 1937 roku. Jednak działał już od 1918 roku, produkując warsztaty tkackie, cechujące się dużym stopniem automatyzacji. Pierwszy samochód firmy powstał w 1938 roku – było to model o prostej nazwie „AA”. Rozwój nastąpił dopiero po II Wojnie Światowej. Od 1947 roku producent regularnie wypuszcza na rynek nowe modele, które cieszą się dużym powodzeniem. Przykładem Corolla, która pierwszy raz pojawiła się na świecie w 1966 roku i jest produkowana w kolejnych wariantach po dziś dzień.

W 1984 roku Toyta połączyła się z General Motors, a od 1989 ma swoją submarkę samochodów luksusowych – Lexus. Oprócz samochodów produkuje także przekładanie i silniki oraz wózki widłowe. W roku 2021 jej flagowe pojazdy to:

  • Toyota Aygo X
  • Toyota Aygo X-Play
  • Toyota Aygo Selection X-Cite
  • Toyota Yaris Active
  • Toyota Yaris Comfort
  • Toyota Aygo JBL
  • Toyota Corolla Sedan Active