Lampy samochodowe do BMW

BWM korzysta z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dlatego w wielu nowych modelach można spotkać reflektory laserowe. Na czym polega ich działanie? Diody LED generują wiązkę światła, która trafia w fosforowy konwerter. Zostaje wówczas rozszczepiona i uderza w odbłyśnik. Pozwala to na osiągniecie jednorodnego światła, sięgającego nawet 700 metrów!

Oprócz tego samochody BMW są wyposażone w reflektory ksenonowe, zaś starsze, mające już kilka lat – w tradycyjne oraz halogenowe. Na rynku możesz znaleźć reflektory wyprodukowane nie tylko przez samo BMW, ale także dedykowane samochodom tej marki reflektory stworzone przez takie firmy, jak Automotive Lighting, Valeo oraz Hella. Aktualnie w naszym sklepie możesz kupić następujące reflektory do BMW:

897.00 z VAT
1 495.00 z VAT
414.00 z VAT
368.00 z VAT
345.00 z VAT
437.00 z VAT
437.00 z VAT
207.00 z VAT
621.00 z VAT
230.00 z VAT
1 495.00 z VAT

Wyszukaj lampę BMW w naszej wyszukiwarce

Po prostu wpisz BMW ewentualnie model pojazdu i przeszukaj naszą bazę używanych lamp samochodowych. 

Nie posiadamy lampy do BMW której szukasz?

Napisz do nas jakiej lampy konkretnie szukasz, być może będziemy mogli Tobie pomóc.

Przejdź do formularza

BMW

BMW to jedna z najpopularniejszych marek samochód spotykanych w Polsce. Jest synonimem niemieckiej jakości i solidności. Od powstania w 1916 roku produkuje nie tylko auta, ale również skutery, motocykle oraz silniki do zastosowań przemysłowych. Podobnie jak większość największych graczy na rynku motoryzacyjnym, BWM także stworzyło swoją linię samochodów elektrycznych.

W chwili obecnej najpopularniejsze reflektory BMW w naszym sklepie to:

BMW SERIA 1 E81/E87 SERIA 3 E39 E46 E90/E91 F30/F31 SERIA 5 E60/E61 F10/F11 G30/G31/F90 G60/G61/G68/G90/G91 SERIA X5 E70

BMW stosuje w swoich pojazdach różne technologie reflektorów. Dobrym pomysłem będzie wyjaśnienie naszym klientom podstaw inżynierii stojącej za reflektorami najnowszych modeli BMW. W tej chwili technologia reflektorów BMW opiera się na trzech podstawowych filarach:

 • reflektory halogenowe (soczewkowe)
 • reflektory LED
 • reflektory Laserowe

Każda z wymienionych technologii jest łatwo identyfikowalna dzięki indywidualnej sygnaturze świetlnej.

Światła halogenowe BMW

Światła halogenowe to podstawowy rodzaj technologii oświetleniowej, którą można znaleźć w większości samochodów. Zasadniczo opiera się na żarówce żarowej wypełnionej gazem halogenowym, która zwiększa natężenie światła i moc projektora. Jednak nawet w najbardziej podstawowych BMW technologia halogenowa jest powoli zastępowana przez popularne diody LED.

Obecnie światła halogenowe znajdują się w standardowym wyposażeniu tylko podstawowych wersji następujących modeli BMW:

 • Seria F40 1
 • F44 serii 2 Gran Coupe
 • F45/F46 serii 2 Active Tourer/Gran Tourer
 • F48 X1
 • F39 X2
 • G01 X3
 • G02 X4

W modelach podstawowych główny reflektor halogenowy jest uzupełniony dodatkowymi światłami do jazdy dziennej (DRL) opartymi na diodach LED. Należy wspomnieć, że wszystkie rodzaje technologii reflektorów BMW opierają się wyłącznie na lampach LED lub żarnikach, aby spełnić funkcję DRL.

Reflektory BMW LED

W pozostałych modelach technologie reflektorów przeszły w kierunku standardowych lamp LED, rozszerzonych LED, adaptacyjnych reflektorów LED i oświetlenia laserowego. Standardowe reflektory LED są wyposażone w prostą lampę LED na każdy reflektor.

Przede wszystkim standardowe reflektory BMW LED nie mają funkcji adaptacyjnej, więc oświetlenie nie będzie dostosowywane do prędkości, konfiguracji drogi i nadchodzącego ruchu.

Standardowe reflektory LED są dostępne w podstawowych wariantach następujących modeli:

 • Seria F22/F23 2
 • Seria G20/G21 3
 • Seria 4 F32/F33/F36
 • I01 i3
 • G30/G31 BMW serii 5
 • G32 BMW serii 6

Standardowe światła LED w podstawowych modelach wyposażenia są dodatkowo uzupełnione pewnymi funkcjami adaptacyjnymi, takimi jak doświetlanie zakrętów i BMW Selective Beam, których celem jest optymalna poprawa oświetlenia drogi w ciemności. Inne modele, które również otrzymują standardowe światła LED, to wyżej umieszczone wersje wykończenia, począwszy od nowej serii 1 (F40) do obecnej serii 4 (F3x), a także niżej linii X (X1 do X4).

Technologia BMW Adaptive LED to wysokiej klasy oświetlenie występujące w następujących modelach:

 • Seria F40 1
 • F44 serii 2 Gran Coupe
 • Seria F22/F23 2
 • F39 X2
 • F48 X1
 • Seria 4 F32/F33/F36
 • G01 X3
 • G02 X4
 • Seria G30/G31 5
 • Seria G32 6
 • I01 i3
 • I12/I15 i8

Adaptacyjne reflektory LED BMW

W wyższych wersjach modeli BMW plasują się w zasadzie tylko najnowocześniejsze technologie oświetleniowe, takie jak w pełni adaptacyjne reflektory LED i rewelacyjne reflektory laserowe BMW.

Adaptacyjne reflektory LED BMW opierają się wyłącznie na diodach dla obu faz wiązki (krótkiej i wysokiej), aby oświetlić drogę i mogą aktywnie dostosowywać się do warunków drogowych, nadjeżdżającego ruchu (BMW Selective Beam) i prędkości pojazdu. Nowe serie G05 X5, G06 X6, G07 X7, G11/G12 7 serii LCI i G14/G15/G16 8 są standardowo wyposażone we w pełni adaptacyjne reflektory oparte na diodach LED. X5 i X6 otrzymują indywidualną sygnaturę świetlną dla adaptacyjnych reflektorów LED, ze spłaszczoną grafiką „oczy”, podobną do tej widocznej w modelach serii G2x 3.

Trio luksusowych modeli: Serii 7 – Serii 8 – X7 otrzymują identyczną grafikę świetlną, niezależnie od tego, czy są wyposażone w standardowe adaptacyjne reflektory LED czy wyposażone w opcjonalne światła laserowe BMW. Jedyny wizualny znak pomiędzy tymi dwiema technologiami jest reprezentowany przez niebieski kolor zastosowany w projekcie reflektora, który jest unikalny dla świateł laserowych.

Reflektory adaptive LED BMW
Reflektory LASEROWE - BMW

Reflektory laserowe BMW

Reflektory BMW Laser to zasadniczo ulepszone w pełni adaptacyjne światła LED, w których światła drogowe są obsługiwane przez technologię laserową. Dzięki nim oświetlenie drogi jest gęstsze i ostrzejsze, znacznie poprawiając widoczność w nocy, zmniejszając efekt silnego oślepienia w przypadku nadchodzącego ruchu i zapewniając całkowite rozproszenie światła do 530 metrów. Jak już wspomniano, zawierają one również wszystkie funkcje adaptacyjne, w tym funkcję automatycznego zanikania BMW Selective Beam. Warto wspomnieć, że pierwszym samochodem produkcyjnym wyposażonym w reflektory laserowe był pionierski samochód sportowy i8 typu plug-in w 2014 roku, a następnie seria G11/G12 7, która została wprowadzona na rynek latem 2015 roku.

Po raz pierwszy w historii reflektory Laser są teraz oferowane jako wyposażenie opcjonalne dla nowych modeli serii G2x 3. Oczekuje się, że trafią do poprawionej serii G30/G31 5 LCI, G32 6 Series i nadchodzącej serii G22/G23/G26 4. Technologie LED i Laser można również rozpoznać po napisach literowych umieszczonych na zewnętrznym kącie reflektorów: „BMW LED” (gdzie LED jest napisane kursywą) – spotykane głównie w modelach nowszej generacji; „BMW Adaptive LED” (w seriach F3x 4 i G3x 5 Series/6) i „BMW Laser” (z frazą laser napisaną kursywą) tam, gdzie ma to zastosowanie.

Ponadto adaptacyjna technologia LED jest również łatwo dostrzegalna dzięki misternym, trójwymiarowym „anielskim oczom”, które działają w świetle do jazdy dziennej. Odmiana miała swoją premierę w serii 3, X5 i X6, która obejmuje minimalistyczną grafikę ze spłaszczonymi projektorami DRL. Jak wspomniano wcześniej, lasery są zindywidualizowane za pomocą niebieskich akcentów na diodach świetlnych, zachowując trójwymiarowe włókna DRL. W modelach BMW X niebieskie akcenty to kształty w formie litery X.

Jeśli chodzi o technologię świateł przeciwmgielnych, obecnie w większości modeli BMW jest ona oparta głównie na diodach LED. Ponadto światła przeciwmgielne LED są wyraźnie umieszczone na przednim zderzaku (w kształcie okrągłego lub cienkiego paska), z wyjątkiem serii 7 LCI i serii 8, które nie są w nie wyposażone. Na pierwszy rzut oka może to wyglądać trochę skomplikowanie, ale technologia reflektorów BMW i jej zastosowanie w całym portfolio modeli są dość przejrzysta i prosta.

Mamy nadzieję, że udało nam się Cię „oświetlić”.

Potrzebujesz pomocy z lampami samochodowymi BMW?

Zapoznaj się z naszym poradnikiem i blogiem, znajdź odpowiedzi na powszechne usterki związane z lampami w pojazdach marki BMW i nie tylko.