Reflektory Pixel LED: technologia wysokiej rozdzielczości zapewnia nowe wrażenia z jazdy

Reflektory PIXEL LED

Wraz z integracją technologii diod elektroluminescencyjnych (LED), oświetlenie ewoluowało z podstawowej, funkcjonalnej cechy w charakterystyczną cechę o wysokim potencjale w przemyśle motoryzacyjnym. Rzeczywiście, technologia LED dała producentom możliwość silnego zróżnicowania poprzez projekt oświetlenia i dodatkowe funkcje. Dotyczy to w szczególności oświetlenia zewnętrznego, które głęboko mutuje zarówno pod względem technologii, jak i łańcucha dostaw. Podążając za trendem indywidualizacji, producenci samochodów poszukują możliwości wyróżnienia swoich modeli samochodów. Stylizacja trójwymiarowych świateł do jazdy dziennej (DRL), miniaturyzacja świateł mijania i drogowych oraz nowe dodatkowe lampy przyczyniają się do silnej tożsamości marki samochodu. Oprócz oryginalnego oświetlenia funkcjonalnego, w przygotowaniu są nowe iluminacje stylizacyjne, takie jak dynamiczne oświetlenie i animacja, oświetlenie logo, projekcja scenariusza powitalnego i świecące korpusy. Dodatkowe moduły oświetleniowe, takie jak wzmacniacze laserowe lub cyfrowe mikrolusterka (DMD), mogą znacznie zwiększyć odległość oświetlenia, nawet do 600 m, lub zapewnić nowe funkcje dzięki wysokiej rozdzielczości.

Reflektory PIXEL LED-2
Integracja nowych technologii oświetlenia półprzewodnikowego (SSL) zmienia przednie oświetlenie samochodowe i jego zastosowania, oferując większą elastyczność projektowania, zwiększoną skuteczność i inteligentne funkcje.
 
Diody LED szybko zyskują popularność, ponieważ ich koszty spadają, a wydajność, luminancja i rozmiar obudowy poprawiają się. Na przykład reflektory w pełni diodowe po raz pierwszy pojawiły się na rynku w 2008 r. w luksusowych samochodach, takich jak V10 Audi R8. W 2012 roku wkroczyli na rynek pojazdów średniej wielkości segmentu C, wprowadzając nowego Seata Leona, a obecnie są komercjalizowane na rynkach wschodzących. Obecnie prawie wszyscy producenci samochodów i dostawcy części Tier-1 opracowali w pełni oparte na diodach LED systemy reflektorów, a taka technologia jest niezbędna w segmentach C, a także D, dużych pojazdów, motoryzacyjnych. Ta implementacja jest kontynuowana w niższym segmencie B, małych samochodów. Modele Renault Clio i Opel Corsa są standardowo wyposażone w pełne oświetlenie LED w modelu podstawowym lub reflektory LED Matrix opcjonalnie. Strategie dostawców źródeł światła wskazują na „LEDification” – wdrażanie tańszych rozwiązań na rynkach wschodzących będzie napędzać przychody z oświetlenia samochodowego.

Oświetlenie cyfrowe jeszcze bardziej zrewolucjonizuje oświetlenie samochodowe

Digitalizacja samochodów to megatrend w branży motoryzacyjnej, zmierzający do pojazdów elektrycznych i autonomicznych. Zmiany związane z tym trendem prowadzą do nowego podejścia do bezpieczeństwa, komfortu i usług informacyjnych.

Oświetlenie zewnętrzne zyskuje na znaczeniu, ponieważ trend w autonomicznej jeździe pokazuje, jak ważna jest komunikacja między wszystkimi użytkownikami dróg.

 

Jak działają reflektory PIXEL LED na przykładzie Volvo Polestar 2?

Na zaprezentowanym poniżej filmie możemy zobaczyć jak skutecznie reflektory w Volvo Polestar 2 odcinają wiązkę światła od nadjeżdżających i jadących z przodu pojazdów. Inteligentna, zwiększająca bezpieczeństwo technologia Pixel LED dostosowuje się do światła i warunków pogodowych, zapewniając optymalny widok bez oślepiania innych kierowców.

Inteligentna intensywność Pixel LED

Każdy reflektor zawiera 84 pikselowe diody LED, sterowane przez zamontowaną z przodu kamerę. W zależności od tego, co wykryje, diody LED są włączane i wyłączane indywidualnie, dostosowując wiązkę, aby zawsze zapewniać optymalne oświetlenie.

Nigdy więcej oślepiania

Technologia Pixel LED nie tylko zwiększa bezpieczeństwo sterowników Polestar 2. Może również zacieniać do pięciu obszarów przed samochodem, zapewniając maksymalną widoczność we wszystkich sytuacjach bez oślepiania nadjeżdżających pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania.