Lampy samochodowe do Audi

Audi oferuje swoje pojazdy w różnych wariantach kolorystycznych oraz z odmiennym wyposażeniem. W przypadku reflektorów stawiał przede wszystkim na ksenony oraz bi-ksenony. Aktualnie wszystkie modele samochodów wyposażone są w reflektory LED bądź Full LED.

Niektóre modele – jak Audi A6 i Audi Q7 – wyposażone są w zaawansowane technologicznie reflektory diodowe Matrix-Beam. Komputer analizuje obraz kamer i na jego podstawie decyduje, ile diod ma zostać włączonych. Pozwala to na uniknięcie nieprzyjemnej sytuacji oślepiania kierowców jadących z naprzeciwka. Kamery w systemie Matrix-Beam potrafią także wykryć pieszych.

Reflektory dla samochodów Audi produkują takie firmy, jak Depo, Hella, Automotive Lighting, Valeo oraz Bosch. Poniżej znajdziesz dostępne w naszym sklepie reflektory do Audi:

437.00 z VAT
1 357.00 z VAT
759.00 z VAT
1 104.00 z VAT
1 104.00 z VAT
805.00 z VAT
276.00 z VAT

Wyszukaj lampę Audi w naszej wyszukiwarce

Po prostu wpisz Audi ewentualnie model pojazdu i przeszukaj naszą bazę używanych lamp samochodowych. 

Nie posiadamy lampy do Audi której szukasz?

Napisz do nas jakiej lampy konkretnie szukasz, być może będziemy mogli Tobie pomóc.

Przejdź do formularza

Reflektory Audi LED

Autolamps.pl oferuje szereg reflektorów LED do Audi. Te światła są najnowszym trendem w technologii oświetleniowej i mają zalety, które poprawią Twoje wrażenia z jazdy nocą. Zmień przyciemnione reflektory na reflektory Audi LED, aby uzyskać lepszą jasność. Wytwarzają skupioną wiązkę światła, która jest mocna i ma niesamowitą klarowność. Reflektory LED Audi rzucają światło dalej i pozwalają widzieć wyraźniej, zapewniając w ten sposób bezpieczniejszą jazdę.
 
W Autolamps.pl znajdziesz szeroki wybór lamp samochodowych różnych producentów. Hurtownicy, mechanicy jak i klienci indywidualni mają dostęp do różnych ofert na stronie i mogą uzyskać świetne oferty na reflektory Audi w technologii LED. Reflektory LED Audi pochodzą od zaufanych producentów i gwarantują jakość.
 

Reflektory LED to dziedzina technologii, w której Audi wyprzedza konkurencję. Zostały wprowadzone w 2008 roku w wyczynowym samochodzie sportowym R8; od tego czasu marka z czterema pierścieniami wielokrotnie powiększała swoją przewagę.

Reflektory LED nadają pojazdom Audi, niepowtarzalny wygląd, nawet w świetle dziennym, a jeszcze bardziej po zapadnięciu ciemności. Przy temperaturze barwowej około 5500 kelwinów ich światło przypomina światło dzienne, dzięki czemu jest znacznie mniej męczące dla oczu. Diody elektroluminescencyjne nie wymagają konserwacji i są zaprojektowane na cały okres eksploatacji pojazdu. Świecą również pod względem wydajności dzięki niskiemu zużyciu energii. Na przykład światła mijania zużywają tylko około 40 watów na jednostkę, czyli mniej niż i tak już bardzo wydajne reflektory ksenonowe plus i znacznie mniej niż konwencjonalne reflektory halogenowe.

Innowacyjna technologia w pełni diodowych reflektorów doprowadziła do radykalnie nowego i fascynującego projektu. Na przykład w Audi A8 światła mijania składają się z dziesięciu pojedynczych modułów soczewek, które przebiegają przez reflektor charakterystycznym łukiem poniżej chromowanego konturu, znanego ze względu na jego kształt jako „skrzydło”. Tuż poniżej znajduje się kolejny łuk złożony z 22 białych i 22 żółtych diod LED dla świateł do jazdy dziennej i kierunkowskazów. Zastosowana w nich technologia grubościenna sprawia, że ​​wyglądają jak jednorodne, ciągłe pasy światła.

Reflektory świateł drogowych znajdują się nad skrzydłem. Ich światło jest generowane przez dwie mocne czterochipowe diody LED i system odbić swobodnych; funkcja wspomagania przełącza się między światłami mijania i drogowymi. Dodatkowe wysokowydajne diody LED generują światło autostradowe i doświetlanie zakrętów. Oddzielny wentylator i radiator regulują temperaturę każdego reflektora.

Cyfrowe reflektory Audi Matrix LED

Audi od wielu lat przesuwa granice technologii oświetlenia pojazdów. Najnowszą innowacją jest cyfrowy reflektor Matrix LED do nowego Audi e-tron Sportback. Oferuje nowe funkcje, które sprawiają, że jazda jest bezpieczniejsza i bardziej bezpieczna — dla wszystkich na drodze.

Bystre umysły widzą dalej — a imię człowieka, który oświeca Audi, to Stephan Berlitz. Jest szefem rozwoju w oświetleniu i innowacjach wizyjnych. Jego najnowsza innowacja, która trafi do produkcji seryjnej, zadebiutowała na Los Angeles Auto Show 2019: cyfrowe reflektory Matrix LED dla nowego Audi e-tron Sportback.

50-metrowy dywan światła na autostradzie

Nowy cyfrowy system oświetlenia oferuje funkcje ułatwiające i zwiększające bezpieczeństwo jazdy. Jedną z głównych zalet jest oświetlenie pasa i orientacyjne dla autostrad, w którym reflektory emitują dywan świetlny o długości do 50 metrów. Jasno oświetla aktualny pas kierowcy i dynamicznie dostosowuje się podczas zmiany pasa. Ciemne punkty — obszary, w których oświetlenie jest przyciemnione — pokazują położenie samochodu na pasie.

Bez względu na to, jaki układ oświetleniowy jest używany w danej sytuacji drogowej, cyfrowe reflektory Matrix LED wytwarzają go z najwyższą precyzją. „Używamy świateł mijania do tworzenia oświetlenia zakrętów, oświetlenia miejskiego i oświetlenia autostrad — i robimy to jeszcze dokładniej i harmonijnie niż kiedykolwiek wcześniej”, mówi Berlitz. „Główne reflektory mogą jeszcze dokładniej odcinać inne pojazdy od wiązki światła, aby ich nie oślepiać”. Na początku i na końcu podróży cyfrowe reflektory Matrix mogą generować dynamiczne pętle — animacje przedstawiające geometryczne wzory oświetlenia na drzwiach garażu lub na ziemi.

Milion mikroluster: technologia zastosowana w Audi Matrix LED

Nowe reflektory Audi Matrix LED oparte są na tak zwanej technologii DMD, co oznacza Digital Micromirror Device. Sercem urządzenia jest mały chip z około milionem mikrolusterek, z których każde ma krawędź o długości zaledwie kilku setnych milimetra. Pola elektrostatyczne pozwalają na przechylanie luster z szybkością do 5000 razy na sekundę.

Pozycja lusterek określa, co dzieje się ze światłem generowanym przez trzy diody LED. System soczewek kieruje większość światła na ulicę; kiedy dany obszar powinien zostać przyciemniony, potrzebne światło kierowane jest do pochłaniacza, który je pochłania.

Nowa odpowiedzialność — oświetlenie samochodowe, które komunikuje się z innymi na drodze

Stephan Berlitz od prawie 20 lat zajmuje w Audi pozycję lidera w dziedzinie innowacji oświetleniowych. On i jego zespół wprowadzili do produkcji seryjnej innowacje, takie jak reflektory LED, dynamiczne kierunkowskazy i tylne światła OLED. A dzięki reflektorom Audi Matrix LED po raz kolejny wyprzedza konkurencję o lata. „Otwiera to zupełnie nowy świat, ponieważ samochód może teraz wykorzystywać swoje oświetlenie do komunikacji z otoczeniem w zróżnicowany sposób”, mówi Berlitz.

Deweloper wyjaśnia, że samochody Audi mogą wkrótce być w stanie (i dopuszczone) ostrzegać innych kierowców o wypadkach lub oblodzonych drogach, wyświetlając na ulicy odpowiednie symbole. Dodatkowymi pomysłami są przejścia dla pieszych z oświetleniem lub strzałkami kierunkowymi, które można wykorzystać do ostrzeżenia innych kierowców o nadchodzącej zmianie pasa. Zanim jednak stanie się to rzeczywistością, władze na rynkach światowych muszą najpierw wyrazić zgodę.

Audi

Audi to niemiecka marka, która pojawiła się już w 1909 roku. Od samego początku działalności stawia na szukanie i wdrażanie innowacji. Jedną z najbardziej znanych, wykorzystywanych powszechnie w obecnych samochodach, jest napęd na cztery koła. Audi zaprezentowało go w 1980 roku. Ten wszechstronny producent znany jest przede wszystkim z aut osobowych, a oprócz tego rozwija od lat linię samochodów wyścigowych. Od niedawna produkuje również pojazdy elektryczne z linii e-tron.

W chwili obecnej najczęściej spotykamy reflektory do modeli audi takich jak:

Audi A3 A3 8P/8PA/8P7 A3 8V A3 8Y Audi A4 A4 B7 A4 B8 A4 B9 Audi A6 A6 C6 A6 C7 A6 C8 Audi A8 A8 D4 Audi Q5 Q5 8R Audi Q7 Q7 4M