Lampy samochodowe do Skody

Samochody Skoda stawiają na efektowny design zewnętrzny przy zapewnieniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych pod maską oraz w kabinie. Nowe samochody korzystają z oświetlenia FULL LED Matrix. Są reflektory wielosegmentowe, które emitują szeroki, intensywny snop światła. Znacznie zwiększa on komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Reflektory do samochodów Skoda produkują – poza samą firmą – także Automotive Lighting, Hella, Abakus, Depo i inne marki.

299.00 z VAT
184.00 z VAT
598.00 z VAT

Wyszukaj lampę do Skody w naszej wyszukiwarce

Po prostu wpisz Skoda ewentualnie model pojazdu i przeszukaj naszą bazę używanych lamp samochodowych. 

Nie posiadamy lampy do Skody której szukasz?

Napisz do nas jakiej lampy konkretnie szukasz, być może będziemy mogli Tobie pomóc.

Przejdź do formularza

Skoda

Skoda to czeski producent samochodów. Co jest mało znanym faktem to to, że działa na rynku już od 1895 roku. Jednak na początku nie była to Skoda – firma miała nazwę Laurin & Klement. Po 10 latach działalności przejął ją Emil Skoda i zmienił nazwę na swoje nazwisko. Pierwsze samochody zaczęto produkować znacznie później – po I wojnie światowej – choć prototypy testowano już na początku XX wieku. Po II Wojnie Światowej Skoda stała się firmą państwową, zaś w 1991 roku większość akcji kupił koncern Volkswagen AG.

Przez lata działalności Skoda wypuściła kilkanaście „hitów”. Można wymienić tutaj modele Skoda 420 Popular, Skoda 1201, Skoda Octavia czy Skoda Favorit. Obecnymi flagowcami są następujące samochody:

Skoda Fabia / Skoda Kodiaq / Skoda Enyaq IV / Skoda Scala / Skoda Kamiq / Skoda Superb

REFLEKTORY SKODA MATRIX

Zaawansowane systemy oświetleniowe

Wykorzystując kamerę w lusterku wstecznym, która wykrywa źródła światła z nadjeżdżających pojazdów, funkcja Matrix w pełni diodowych reflektorów maskuje w czasie rzeczywistym rozsył świateł drogowych wokół nich za pomocą indywidualnie przełączanych chipów LED w każdym reflektorze. Skutkuje to doskonale oświetloną drogą i większym bezpieczeństwem.

SKODA REFLEKTORY LED

Zwycięskie połączenie mocy, ekonomicznego użytkowania i designu oferują reflektory LED, dostępne dla wszystkich ŠKODY. Reflektory LED wykorzystują jako źródło światła wyłącznie diody o wysokiej jasności. Ich zalety to dłuższa żywotność, większa odporność na wstrząsy, mniejsze zużycie energii dzięki wysokiej wydajności oraz temperatura barwowa zbliżona do światła dziennego (i mniej męczące dla oczu kierowcy).

SKODA SYSTEM ADAPTACYJNEGO ŚWIATŁA PRZEDNIEGO (AFS)

Zaawansowane systemy oświetleniowe

Adaptacyjny reflektor przedni AFS jest integralną częścią systemów oświetlenia bezpieczeństwa. Kontroluje intensywność i geometrię reflektorów świateł mijania. Oświetlenie automatycznie dostosowuje się do różnych sytuacji na drodze (ruch miejski, drogi wiejskie, autostrady i jazda w terenie, głównie w zależności od prędkości pojazdu), trybów jazdy i pogody. W konsekwencji zapewnia optymalne oświetlenie drogi, a tym samym wyższy poziom bezpieczeństwa.

SKODA AUTOMATYCZNE WSPOMAGANIE ŚWIATŁA

Zaawansowane systemy oświetleniowe

Ten system automatycznie wyłącza i włącza światła drogowe. Wielofunkcyjna kamera rozpoznaje w ciemności nadjeżdżające pojazdy i pojazdy jadące z przodu, a funkcja Auto Light Assist automatycznie wyłącza wiązkę, aby nie oślepiać innych użytkowników drogi.

Potrzebujesz pomocy z lampami samochodowymi do Skody?

Zapoznaj się z naszym poradnikiem i blogiem, znajdź odpowiedzi na powszechne usterki związane z lampami w pojazdach marki Skoda i nie tylko.