Lampy samochodowe do Mazdy

Mazda dba o to, aby zawsze być na bieżąco z technologią, dlatego jej samochody wyposażane są zazwyczaj w reflektory ksenonowe oraz LED-y. Można znaleźć także kilka modeli, które mają reflektory halogenowe oraz klasyczne. W sprzedaży znajdują się lampy samochodowe Mazdy tworzone zarówno przez producenta, jak i firmy Depo, TYC oraz inne marki.

Poniżej znajdują się wszystkie dostępne reflektory do Mazdy w naszym sklepie:

414.00 z VAT
368.00 z VAT
345.00 z VAT
345.00 z VAT
227.70 z VAT
506.00 z VAT
207.00 z VAT
506.00 z VAT
460.00 z VAT
184.00 z VAT
+
Brak w magazynie
253.00 z VAT
414.00 z VAT
598.00 z VAT

Wyszukaj lampę do Mazdy w naszej wyszukiwarce

Po prostu wpisz Mazda ewentualnie model pojazdu i przeszukaj naszą bazę używanych lamp samochodowych. 

Nie posiadamy lampy do Mazdy której szukasz?

Napisz do nas jakiej lampy konkretnie szukasz, być może będziemy mogli Tobie pomóc.

Przejdź do formularza

Adaptacyjne reflektory LED Mazdy przyciemniają się tylko tam, gdzie tego potrzebują

Nie znosisz oślepiania innych kierowców w nocy, ale chciałbyś widzieć więcej  jak działają nowoczesne światła mijania? Mazda ma dla Ciebie rozwiązanie.

Jadąc wiejską drogą w środku nocy, potrzebujesz tyle światła, ile tylko to możliwe. Oznacza to dość swobodne używanie świateł drogowych. Jednak pozostawienie ich za długo oznacza oślepienie każdego samochodu, który jest przed tobą, niezależnie od tego, czy nadjeżdża, czy odjeżdża. Różni producenci luksusowych samochodów opracowali reflektory, które automatycznie przyciemniają się, gdy zauważą inny samochód, oznacza to, że światła mijania, włączone są dopóki pojazdy nie znikną z widzenia.

Selektywne reflektory LED Mazda

Na targach Ceatec 2014 w Japonii Mazda zaprezentowała lepsze rozwiązanie: reflektory LED, które selektywnie przyciemniają tylko tę część światła, która rozpraszałaby kierowców jadących z przodu. Kamera patrzy przed siebie i identyfikuje inne samochody. Korzystając z szeregu diod LED w każdym reflektorze świateł drogowych, samochód może indywidualnie przyciemnić każdą diodę LED. Tak więc dookoła znajdują się światła drogowe, ale tylko światła mijania w miejscu, w którym zmieściłby się drugi samochód.
 
Widzieliśmy już podobne implementacje, jak na przykład ostatnia koncepcja Carnegie Mellon. To rozwiązanie ma znacznie wyższą rozdzielczość, pozwalającą uniknąć pojedynczych kropli deszczu, ale rozwiązanie Mazdy jest znacznie prostsze i tańsze w realizacji.
 
Aby to pokazać, firma otworzyła reflektor na podłodze wystawowej Ceatec z elementami sterującymi umożliwiającymi ręczne przyciemnienie każdej sekcji, skutecznie wyłączając kawałek światła. Zwróć uwagę, że światła mijania zawsze pozostaną włączone, ale w ten sposób kierowca może po prostu pozostawić włączone światła drogowe i uzyskać pełną jasność na boki.
 
Mazda omówiła również technologię autonomicznej jazdy, pokazując wideo Mazdy3 przejeżdżającej po torze wyścigowym Laguna Seca bez ludzkiej interwencji. Ta demonstracja była tym bardziej imponująca, że ​​opiera się głównie na czujnikach już wbudowanych w samochody, w tym kamerach wybiegających w przyszłość i GPS.
 
Niestety, firma nie dała żadnych wskazówek, kiedy możemy zobaczyć którykolwiek z elementów technologii w produkcji, ale gdybyśmy mieli zgadywać, zainwestowalibyśmy najpierw w reflektory LED.

Mazda reflektory ALH (ADAPTACYJNE REFLEKTORY LED)

Adaptacyjne reflektory LED (ALH) Mazdy zapewniają najwyższą technologię reflektorów, oświetlając drogę tak, jakby to był dzień i pozwalając każdemu cieszyć się bezpieczną i bezstresową jazdą o każdej porze dnia.
 
System zwiększa widoczność w nocy, aby pomóc kierowcom zachować czujność, łącząc trzy technologie: nieoślepiające światła drogowe, które automatycznie przyciemniają część oświetlanego obszaru, aby uniknąć oślepiania innych kierowców, światła mijania o szerokim zasięgu, które oświetlają większy obszar przy niskich prędkościach i Tryb autostrady, który pomaga widzieć dalej podczas szybkiej jazdy.

Adaptacyjne reflektory LED (ALH)

Nieoślepiające światła drogowe

Nowoczesne reflektory wytwarzają światła drogowe, które są najczęściej używane na ciemnych drogach w nocy, oraz światła mijania, które są niezbędne podczas wyprzedzania nadjeżdżających pojazdów. Reflektory świateł drogowych ALH składają się z układu diod LED podzielonego na cztery bloki, z których każdy można niezależnie włączać i wyłączać. Wykorzystując kamerę zamontowaną na przedniej szybie do wykrywania reflektorów i świateł tylnych innych pojazdów, system tymczasowo przyciemnia poszczególne bloki diod LED, aby kontrolować oświetlenie obszaru i uniknąć oślepiania innych kierowców. Nieoślepiające światła drogowe zapewniają jasne oświetlenie i doskonałą widoczność tradycyjnych świateł drogowych przez cały czas, nawet podczas mijania pojazdów nadjeżdżających z przeciwka. System działa przy prędkości powyżej 40 km/h.
Mazda reflektory ALH

Światła mijania o szerokim zakresie

Szerokokątne światła mijania zamontowane z boku każdego reflektora oświetlają większy obszar niż jest to możliwe w przypadku tradycyjnych świateł mijania. Te nowe światła mijania, działające przy prędkościach do 40 km/h, poprawiają widoczność w nocy, szczególnie podczas przejeżdżania przez skrzyżowania.

Mazda reflektory ALH w akcji - Szerokozakresowe światła mijania

Tryb autostradowy

Adaptacyjne reflektory LED automatycznie podnoszą oś oświetlenia, gdy prędkość pojazdu przekracza 95 km/h. Poprawia to widoczność na odległość, pomagając kierowcom wcześniej rozpoznawać znaki drogowe i potencjalne zagrożenia.

Mazda reflektory ALH w akcji - Szerokozakresowe światła mijania

Jak włączyć reflektory Mazdy?

Gdy dźwignia zostanie pociągnięta, gdy zapłon jest ustawiony w położeniu ACC lub OFF, włączają się światła mijania. Reflektory wyłączają się po upływie określonego czasu od zamknięcia drzwi. Czas do wyłączenia reflektorów po zamknięciu wszystkich drzwi można zmienić.
Mazda reflektory - jak włączyć

Dlaczego reflektory Mazdy są zawsze włączone?

Światła są włączane przez funkcję automatycznego podświetlania. Światła włączają się, gdy pojazd jest w ruchu, i wyłączają się, gdy reflektory są włączone przez funkcję automatycznego włączania świateł. Światła są włączone w sposób ciągły, jeśli zapłon zostanie przełączony z pozycji ON w dowolne inne położenie przy włączonych światłach.

Mazda

Mazda to japoński producent samochodów, który działa od 1920 roku. Początkowo zajmowała się głównie produkcją obrabiarek, ale rok po rozpoczęciu działalności rozpoczęła równocześnie produkcję pojazdów mechanicznych. Została ona przerwana przez wojnę, a dopiero w roku 1960 powstał model będący praprzodkiem wszystkich obecnych linii – samochód Mazda R360. W 1987 roku został zaprezentowany klasyczny obecnie model Mazda MX-5.

Pod koniec XX wieku Mazda zaczęła wprowadzać szereg innowacji, obecnych w ulepszonych wersjach dzisiejszych flagowcach. Te zaś to następujące pojazdy:

  • Mazda 3 Sedan
  • Mazda 3 Hatchback
  • Mazda MX-30
  • Mazda CX-5
  • Mazda CX-3
  • Mazda 6 Kombi
  • Mazda MX-5 Roadster

Potrzebujesz pomocy z lampami samochodowymi do Mazdy?

Zapoznaj się z naszym poradnikiem i blogiem, znajdź odpowiedzi na powszechne usterki związane z lampami w pojazdach marki Mazda i nie tylko.