Lampy samochodowe do Mercedes-Benz

Mercedes-Benz oferuje szereg modeli – od limuzyn po vany i kombi. We wszystkich stosowane są najnowsze technologie motoryzacyjne oraz komputerowe. Jeśli chodzi o lampy samochodowe, tutaj stosowane są zazwyczaj reflektory ksenonowe, a równie często napotkać można modele wyposażone w reflektory LED. Mniej popularne są halogenowe i tradycyjne – jednak ma je sporo modeli.

Jedną z ciekawszych propozycji producenta jest Digital Headlights. To metoda, w której reflektor kierowany jest przez procesor. Modyfikuje on siłę emitowanego światła w zależności od sytuacji na drodze. Pozwala to na unikniecie oślepiania kierowców, ale na tym nie koniec. Reflektory tego typu mogą również emitować bezpośrednio na drogę znaki, np. ostrzegające kierowcę przed szronem czy oblodzeniem jezdni.

Reflektory samochodowe Mercedes-Benz są produkowane nie tylko przez tę niemiecką firmę, ale również i innych producentów oświetlenia samochodowego, jak Hella, Automotive Lighting i innych. W naszym sklepie możesz kupić następujące reflektory do samochodów Mercedes-Benz:

Wyszukaj lampę do Mercedes-Benz w naszej wyszukiwarce

Po prostu wpisz Mercedes-Benz ewentualnie model pojazdu i przeszukaj naszą bazę używanych lamp samochodowych. 

Nie posiadamy lampy do Mercedes-Benz której szukasz?

Napisz do nas jakiej lampy konkretnie szukasz, być może będziemy mogli Tobie pomóc.

Przejdź do formularza

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz to legendarna marka motoryzacyjna. Działa nieprzerwanie na rynku od 1926 roku, a choć najbardziej jest znana z samochodów osobowych, produkuje również samochody dostawcze, autobusy oraz samochody ciężarowe. W przeciągu wszystkich dekad swojego działania wprowadziła na rynek mnóstwo pojazdów uznawanych za klasyczne, a dla wielu innych producentów stała się wzorem. W roku 2021 jej flagowe modele to:

Mercedes GLE Coupe C167 / Mercedes GLE 168 / EQS Limousine / Mercedes-AMG GT / Mercedes CLA Shooting Brake

Technologia oświetleniowa Mercedes Benz: reflektory wielowiązkowe (Multibeam)

Mercedes Benz to producent luksusowych samochodów z Niemiec. Stosunkowo niedawno wprowadził multibeam jako technologię oświetleniową w swoich reflektorach. Nowa technologia oświetlenia Mercedes Benz przenosi technologię reflektorów LED na zupełnie nowy poziom. Reflektory są mocne, poprawiają widoczność i zwiększają bezpieczeństwo czynne.

Ponadto nowe reflektory mają również kilka ciekawych funkcji. Obejmują one adaptacyjnego asystenta świateł drogowych, funkcję aktywnego światła i funkcję doświetlania zakrętów. Funkcje te poprawiają widoczność na zakrętach i zapobiegają oślepianiu innych użytkowników drogi. W ten sposób zwiększa bezpieczeństwo nadjeżdżających pojazdów, w tym pieszych i rowerzystów.

Przewaga technologii oświetleniowej Mercedes Benz

Mercedes Benz łączy różne technologie w reflektorach. W rezultacie dostępne jest najlepsze możliwe oświetlenie. Liczba diod LED decyduje o sterowaniu oświetleniem. Ponadto, jeśli jesteś w stanie sterować pojedynczą diodą LED, możesz precyzyjnie oświetlić otoczenie. Precyzja zapewnia również zdolność adaptacji do różnych warunków na drodze.

Reflektory wielowiązkowe Mercedes Benz Multibeam

Od 2014 r. Mercedes Benz stosuje reflektory wielowiązkowe LED. 24 wysokowydajne diody LED są sterowane indywidualnie i elektronicznie. Reflektory prawy i lewy są również indywidualnie i oddzielnie sterowane. Dlatego te reflektory nieustannie dostosowują się do zmieniających się warunków ruchu.

Technologia sterowania reflektorami łączy mechaniczny inteligentny system oświetlenia LED z siatkowym źródłem światła. Reflektory wielowiązkowe mogą sterować oświetleniem określonych części na drodze. Ta szczególna funkcja maskuje rozsył światła na nadjeżdżających innych użytkowników drogi. W ten sposób nadal dostarcza światła drogowe, aby pomóc kierowcy. Dlatego technologia oświetleniowa Mercedes Benz gwarantuje zawsze najlepszą możliwą wydajność świetlną.

Aktywna funkcja światła

Technologia oświetleniowa Mercedes Benz pomaga szczególnie podczas skręcania. Kamera za przednią szybą wyczuwa zakręty na drodze i sygnalizuje jednostce sterującej. Następnie jednostka sterująca oblicza kąt i oświetla zakręt, zanim kierowca obróci kierownicę.

Funkcja doświetlania zakrętów z funkcją ronda

W funkcji ronda rozsył światła jest szerszy niż światła drogowe lub mijania. W ten sposób reflektor wyraźnie oświetla rogi. System GPS na pokładzie ostrzega centralę o zbliżającym się rondzie. Jednostka sterująca decyduje następnie o aktywacji i dezaktywacji funkcji ronda.

Ponadto szersze wiązki światła w funkcji ronda pomagają kierowcy zlokalizować nadjeżdżających rowerzystów lub pieszych. Zwiększa to bezpieczeństwo na drodze. Firma jest zainteresowana dalszym rozwojem technologii LED. Działa na niezwykle drobnym chipie LED. Ten chip LED może kontrolować 1024 pojedyncze piksele. Ta selektywna kontrola dodatkowo poprawi widoczność w nocy i zwiększy bezpieczeństwo.