Lampy samochodowe do Nissana

Wszystkie samochody Nissan łączy najwyższa jakość wykonania oraz obecność na podkładzie wielu elementów elektronicznych. A jeśli chodzi o samo oświetlenie, w autach tej marki spotykamy przede wszystkim reflektory LED. Ponadto montowane są lampy samochodowe takie jak: halogenowe i tradycyjne, a najmniej pojazdów wyposażonych jest w reflektory ksenonowe.

Reflektory Nissan produkowane są – oprócz samego koncernu – także przez takie firmy, jak Koito, Depo, TYC czy DPA.

437.00 z VAT
207.00 z VAT

Wyszukaj lampę do Nissana w naszej wyszukiwarce

Po prostu wpisz Nissan ewentualnie model pojazdu i przeszukaj naszą bazę używanych lamp samochodowych. 

Nie posiadamy lampy do Nissana której szukasz?

Napisz do nas jakiej lampy konkretnie szukasz, być może będziemy mogli Tobie pomóc.

Przejdź do formularza

Nissan

Nissan to japoński koncern samochodowy, który działa nieprzerwanie od roku 1911. Wówczas miał nazwę Kwaishinsha, która została w 1934 roku zmieniona na obecną. Od 1989 roku Nissan rozszerzył swoją działalność na samochody luksusowe. Od 1999 roku Nissan działa w spółce z francuskim producentem samochodów – Renault. Najlepszym rokiem w historii firmy okazał się 2015 – tego roku sprzedano ponad 5,1 mln pojazdów.

Obecne flagowce Nissan to następujące modele:

Nissan Ariya (elektryczny crossover) / Nissan Leaf (samochód elektryczny) / Nissan Juke / Nissan Qashqai / Nissan Micra / Nissan X-Trial

Adaptacyjny reflektor LED Nissan

Nawet gdy przed Tobą znajduje się inny pojazd, światła drogowe oświetlają okolicę, aby poprawić widoczność w nocy.
Zmieniając rozkład świateł drogowych w zależności od sytuacji, można używać świateł mijania do oświetlania pojazdów nadjeżdżających z przeciwka i pojazdów przed Tobą oraz świateł drogowych do oświetlania innych obszarów.
Ułatwia to dostrzeżenie pieszych i znaków na poboczach jezdni, a także poprawia widoczność na zakrętach.
 

Jak działają adaptacyjne reflektory LED w Nissanie?

Częściowe wyłączenie świateł drogowych umożliwia jasne oświetlenie otoczenia, nawet gdy przed Tobą znajduje się pojazd. Część wyłączonych świateł drogowych zmienia się w zależności od kierunku i odległości pojazdu przed Tobą, a światła drogowe służą do oświetlania możliwie najszerszego obszaru.
Z drugiej strony światła mijania zawsze oświetlają określony zakres, aby zapewnić widoczność przed Tobą.
 

Gdy przed Tobą znajduje się pojazd

Obszar otaczający pojazd przed tobą jest oświetlony światłami drogowymi, a światła drogowe są wyłączone tylko dla obszaru przed tobą. Szerokość wyłączonego obszaru zmienia się w zależności od odległości między Tobą a pojazdem przed Tobą.
Patrząc z twojego pojazdu, kąt do pojazdu przed tobą zmienia się, gdy jesteś na zakręcie, więc kierunek świateł drogowych zmienia się poprzez wyłączenie części świateł drogowych.
 

Gdy nadjeżdża pojazd

Podobnie, gdy zbliża się nadjeżdżający pojazd, kierunek i szerokość części wyłączanych świateł drogowych zmienia się w zależności od położenia nadjeżdżającego pojazdu.
 

Mechanizm systemu reflektorów LED

Reflektory składają się z lampy do świateł mijania i lampy o zmiennym rozsyle światła do świateł drogowych. Wiele diod LED jest rozmieszczonych w poziomym rzędzie wewnątrz lampy o zmiennym rozsyle światła, a rozsył światła drogowego można zmienić, włączając lub wyłączając każdą diodę LED niezależnie.
Pojazd przed Tobą jest rozpoznawany przez przednią kamerę z wieloma czujnikami zamontowaną na przedniej szybie. Na podstawie informacji o kierunku i odległości pojazdu jednostka sterująca określa obszar, w którym światła drogowe nie powinny się oświetlać, a następnie steruje lampą o zmiennym rozsyle światła.
 

Inteligentne automatyczne reflektory Nissan

Reflektory włączają się automatycznie podczas deszczu lub zmierzchu, pomagając poprawić widoczność pojazdu.
 
System posiada dwie funkcje: Wykrywanie zmierzchu automatycznie włącza reflektory, gdy światło w otoczeniu zaczyna słabnąć; Łączność wycieraczek przedniej szyby automatycznie włącza reflektory, gdy wycieraczki są używane podczas deszczu. Dzięki tym dwóm funkcjom innym kierowcom i pieszym łatwiej będzie zauważyć Twój pojazd podczas deszczu lub zmierzchu, gdy często zdarzają się wypadki.
 
Do roli reflektorów używanych w nocy system dodaje tę zaletę, że Twój pojazd jest bardziej widoczny dla innych wokół Ciebie, gdy pada deszcz lub zmierzch. Te wczesne funkcje oświetlenia zostały nazwane „Rozważnym oświetleniem”. Charakteryzuje się możliwością włączania reflektorów w określonych sytuacjach drogowych w porównaniu z konwencjonalnymi automatycznymi systemami oświetlenia.
 

Asystent świateł drogowych Nissan

Automatycznie przełącza reflektory na światła mijania ze świateł drogowych i z powrotem, aby zmniejszyć obciążenie podczas jazdy

Ten system automatycznie przełącza reflektory na światła mijania ze świateł drogowych, gdy wykryje pojazd z przodu. Częste używanie świateł drogowych pozwala na wcześniejsze wykrycie pieszych, wspierając bezpieczniejszą jazdę.

Potrzebujesz pomocy z lampami samochodowymi do Nissana?

Zapoznaj się z naszym poradnikiem i blogiem, znajdź odpowiedzi na powszechne usterki związane z lampami w pojazdach marki Nissan i nie tylko.