Lampy samochodowe do Land Rovera

Ponieważ Land Rover to samochody terenowe, ich reflektory muszą być silne. Producent stosuje w tym celu przede wszystkim oświetlenie halogenowe oraz LED. Są także dostępne modele z oświetleniem tradycyjnym. Jeśli szukasz oświetlenia do swojego modelu Land Rover, warto wiedzieć, że reflektory do tych pojazdów tworzone są nie tylko przez producenta, ale również inne firmy, takie jak na przykład Valeo czy Visteron. Poniżej znajdują się aktualnie dostępne w naszym sklepie reflektory do Land i Range Rovera:

+
Brak w magazynie

Wyszukaj lampę do Land Rovera w naszej wyszukiwarce

Po prostu wpisz Land Rover ewentualnie model pojazdu i przeszukaj naszą bazę używanych lamp samochodowych. 

Nie posiadamy lampy do Land Rovera której szukasz?

Napisz do nas jakiej lampy konkretnie szukasz, być może będziemy mogli Tobie pomóc.

Przejdź do formularza

Range Rover opiera się na inteligentnym oświetleniu cyfrowym firmy ZKW

Inteligentne reflektory LED zapewniają nieoślepiające światła drogowe i mogą wyświetlać animacje na drodze

Całkowicie nowy Range Rover oświetla drogę nowym rodzajem systemu oświetleniowego ZKW. Reflektory LED „Digital Light Processing” nie tylko wytwarzają bezstopniowe, nieoślepiające światła drogowe, które automatycznie blokują nadjeżdżających lub innych użytkowników drogi. Inteligentne, cyfrowe oświetlenie przednie umożliwia również wyświetlanie animowanych obrazów na drodze. Oprócz modułów „Digital Light Processing” oferowane są również moduły świetlne stripeZ, które są znacznie mniejsze niż konwencjonalne reflektory LED – o tej samej wydajności. Umożliwia to szczególnie smukłą konstrukcję, a także szeroką gamę nowych opcji funkcjonalnych. Cyfrowe reflektory nowego Range Rovera odzwierciedlają obecne osiągnięcia i technologie firmy. Inteligentne systemy oświetleniowe zwiększają komfort, poprawiają bezpieczeństwo na drodze i wyznaczają drogę do autonomicznej jazdy – wyjaśnia Oliver Schubert, prezes Grupy ZKW.
 
Inteligentne oświetlenie premium Dzięki technologii „Digital Light Processing” (DLP) firmy ZKW, nowy Range Rover po raz pierwszy wprowadza na drogę inteligentne funkcje oświetlenia – w formie dynamicznych reflektorów. Jest to możliwe dzięki innowacyjnym modułom LED z 1,2 miliona pikseli, których światło kierowane jest przez mikroskopijne, sterowane elektronicznie lusterka. Standardowo smukłe reflektory zapewniają bezstopniowe, nieoślepiające światła drogowe, które są sterowane przez przednią kamerę i dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo na drodze. High-tech made in Austria System oświetlenia DLP dla nowego Range Rovera został opracowany i wyprodukowany przez ZKW w Austrii. Po raz pierwszy zastosowano technologię wtrysku 3-komponentowego, która pozwala na wdrożenie nowatorskiej koncepcji świateł do jazdy dziennej. ZKW wyposaża również modele Jaguara Land Rovera w światła przeciwmgielne, a także nowego Land Rovera Defendera w główne reflektory oraz Land Rover Discovery Sport w tylne światła.
 

Nowy Range Rover – zintegrowana technologia

Nowy Range Rover oferuje nowy poziom technologii poprawiający wrażenia z podróży zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Bezproblemowo zintegrowana technologia, w tym zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy Touch Pro Duo, zapewnia jeszcze bardziej luksusowe i połączone wrażenia z jazdy.
 

Reflektory PIXEL LED Range Rover

Całkowicie nowe reflektory Pixel LED wytwarzają wiązkę składającą się ze 144 diod LED, która reaguje na wiele źródeł światła. System może jednocześnie tworzyć cienie dla odcinków, oświetlając drogę przed pojazdem bez oślepiania nadjeżdżających pojazdów.
 
Przy wyższych prędkościach opcjonalna dodatkowa, laserowa wiązka drogowa poprawia widoczność na ponad 500 metrów do przodu, jeszcze bardziej poprawiając bezpieczeństwo.

 

Land Rover

Land Rover to znany na całym świecie producent samochodów terenowych. Na rynek wkroczył w 1948 roku, a od 2013 współtworzy sojusz Jaguar Land Rover. Samochody producenta uznawane są za konkurencję dla amerykańskich jeepów oraz niemieckich Mercedesów G. Co ciekawe, w połowie lat 80-tych marka została wykupiona przez niemiecki BWM, zaś w grudniu 2000 roku od BWM odkupił ją Ford. Nowy właściciel w 2008 roku zdecydował się na jej sprzedaż indyjskiemu koncernowi Tata Motors.

Obecne flagowce tej marki to:

  • Range Rover
  • Range Rover Sport
  • Range Rover Evoque
  • Range Rover Velar
  • Discovery Defender X

Potrzebujesz pomocy z lampami samochodowymi Land Rovera?

Zapoznaj się z naszym poradnikiem i blogiem, znajdź odpowiedzi na powszechne usterki związane z lampami w pojazdach marki Land Rover i nie tylko.