Nowa koncepcja Renault 4 zapowiada nowoczesne podejście to wcześniejszego modelu

Nowa koncepcja Renault 4 zapowiada nowoczesne podejście to wcześniejszego modelu

Renault ma garść atrakcji zaplanowanych na pokaz samochodowy w Paryżu w 2022 roku jeszcze w tym miesiącu. Jedną z nich będzie nowoczesna interpretacja kultowego Renault 4, znanego również jako 4L.

Zwiastunowe ujęcia, które ukazały się we wtorek, wskazują na nowoczesne Renault 4 w postaci wytrzymałego samochodu terenowego, o czym świadczy wysoki prześwit, bagażnik dachowy, masywne opony i coś, co wydaje się być ochroną podwozia. Mówi się, że projekt jest hołdem dla wytrzymałych Renault 4 z rajdu humanitarnego 4L Trophy.

Choć pojazd jest ściśle koncepcyjny, pojazd – który zostanie ujawniony 30 lat po zakończeniu produkcji oryginalnego Renault 4 – ma być zapowiedzią nowoczesnej 4ki przeznaczonej dla rosnącej gamy pojazdów elektrycznych Renault. Podczas gdy oryginał był niewielkim kombi, współczesna koncepcja, która ma pojawić się około 2025 roku, może skończyć się crossoverem, sądząc po zajawkach.

Nowa koncepcja Renault 4 zapowiada nowoczesne podejście to wcześniejszego modelu_02

Francuski producent samochodów w zeszłym roku wprowadził również nowoczesną interpretację hatchbacka Renault 5, którego produkcja rozpocznie się w nadchodzących latach.

Koncepcja Renault R5 – reinterpretacja kultowego modelu

Salon samochodowy w Paryżu rozpocznie się 17 października. Na targach Renault zaprezentuje również elektryczną wersję swojego kompaktowego vana Kangoo, a także dzikie podejście do nowoczesnego Renault 5, które ma uhonorować oryginalne R5 Turbo.

Marka Alpine Performance Renault ma również zaplanowany koncept na pokaz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania.