Czy Tesla ma najlepsze reflektory na rynku?

Czy Tesla ma najlepsze reflektory na rynku

Twoje reflektory są jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa Twojego pojazdu: ich jasność może stanowić różnicę między wyraźnym widokiem na drogę w nocy, a zdolnością wykrywania innych pojazdów, pieszych, zwierząt i przeszkód. Pomagają również reagować na czas, omijać i unikać niefortunnej kolizji, gdybyś nie był w stanie widzieć w ciemności. Tesla aktualizuje całą gamę modeli S, 3, X i Y, wprowadzając poprawki zewnętrzne i wewnętrzne, w ramach ogólnej aktualizacji-odświeżenia swoich modeli. 

Odkąd Tesla oficjalnie wprowadziła odświeżenie Modelu 3 2021 w październiku 2020 r., sporadycznie widziano nowe reflektory w aucie elektrycznym. Jednak zaktualizowany pojazd został dostrzeżony na niektórych rynkach, ale nie na wszystkich. Hella, która będzie dostarczać reflektory Samsung firmie Tesla, ma system reflektorów adaptacyjnych, który zapewnia lepszą widoczność w ciemnych, trudnych warunkach jazdy. Mechanizm adaptacyjnych reflektorów zwiększyłby skuteczność reflektorów w Modelu 3 i Modelu Y. Model 3 ma już najwyższą ocenę za reflektory na podstawie oceny pojazdu przez IIHS.

Reflektory Tesla Model 3

Reflektory Matrix LED w Tesli Model 3 i Y

W oparciu o najnowsze informacje w momencie pisania tego artykułu, odświeżone Tesla Model Y i 3 będą dostarczane wyposażone w adaptacyjne reflektory Matrix LED. Dla tych, którzy są nowicjuszami w tej technologii oświetlenia – lampy będą podążać za zakrętem drogi i dadzą bardziej solidne i rozświetlone pole widzenia. Najnowsza iteracja reflektorów Tesla Model 3 i Y zawiera już lampę reflektora Matrix LED. Wcześniej reflektory Modelu 3 i Y były w pełni LED. Informacje zwrotne od właścicieli Tesli mogły skłonić Teslę do migracji w kierunku mocniejszych reflektorów matrixowych. Niektórzy właściciele Tesli Model 3 potwierdzili, że nowe reflektory Model 3 „nie są ksenonowe”, tylko projekcyjne. Zaktualizowana konstrukcja reflektora to mocniejsza i bardziej zdefiniowana wiązka, która ma bardziej kwadratowy wzór niż w poprzednich reflektorach Modelu 3.

Poniżej zrzut komentarza właściciela Tesli Model 3 potwierdzający że model zaczynający się od 255xxx został dostarczony z reflektorami Matrix LED.

Tesla Model 3 Matrix LED Confirmation

Porównanie fizycznych różnic między nowymi i starymi reflektorami Tesla Model 3/Y

Reflektory Samsung w Teslach

Hella, która będzie dostarczać reflektory Samsung firmie Tesla, posiada system reflektorów adaptacyjnych Matrix LED, który zapewnia niezrównaną widoczność w ciemnych, trudnych warunkach jazdy. Mechanizm adaptacyjnych reflektorów zwiększyłby skuteczność reflektorów w Modelu 3 i Modelu Y. 

O współpracy Samsunga i Tesli pisaliśmy w tym artykule:

Świetlne relacje Tesla-Samsung dzięki umowie na inteligentne reflektory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *