Świetlne relacje Tesla-Samsung dzięki umowie na inteligentne reflektory

Świetlne relacje Tesla-Samsung dzięki umowie na inteligentne reflektory

Co to jest stacja ładowania pojazdów elektrycznych?

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych, nazywana również punktem ładowania elektrycznego, punktem ładowania EV, stacją ładowania elektronicznego (ECS) i wyposażeniem do zasilania pojazdów elektrycznych (EVSE), to maszyna dostarczająca energię elektryczną do ładowania wtyczki elektrycznej pojazdy – w tym samochody elektryczne, sąsiednie pojazdy elektryczne i hybrydy typu plug-in.

Inteligentne reflektory Samsung

Po współpracy w dziedzinie układów i aparatów Full Self-Driving, Tesla i Samsung po raz kolejny współpracowali przy reflektorach Smart. Inteligentne reflektory Samsung zostaną wprowadzone do pojazdów Tesli, aby jeszcze bardziej pogłębić współpracę między obiema stronami. Obecnie reflektory Smart rozpoczęło masową produkcję, a wkrótce zostaną wyposażone w pojazdy Tesli. Po zmodularyzowaniu reflektorów LED firmy Samsung, zostaną one dostarczone Tesli przez niemieckiego producenta części samochodowych Hella.

Tesla model 3 - reflektory

Jak wspomniano wcześniej, nie jest to pierwsza współpraca Tesli i Samsunga. Obie strony mają głęboką współpracę przy opracowywaniu w pełni zautomatyzowanych chipów napędowych. Samsung wytwarza te produkty w swojej fabryce w Austin, stolicy Teksasu. W styczniu tego roku obie strony ogłosiły współpracę w celu opracowania półprzewodników 5 nm dla jednostki sterującej mediami (MCU) projektu autonomicznego samochodu.

Tesla Model 3 z najwyższą oceną reflektorów

Według doniesień, w grudniu 2020 r. Tesla ma nadzieję ulepszyć swoje reflektory Model 3, a HELLA, producent reflektorów Samsunga do Tesli, ma system adaptacyjnych reflektorów, który może działać w ciemności i trudnych warunkach jazdy. Zapewnia większe pole widzenia, co może poprawić wydajność reflektorów Model 3 i Model Y. Według oceny pojazdów IIHS (Insurance Institute of Highway Safety) Model 3 otrzymał najwyższą ocenę reflektorów. Ale Tesla nadal ciężko pracuje, aby stale ulepszać i zwiększać bezpieczeństwo swoich samochodów.

Tesla i Samsung współpracowały przy wielu projektach i obie strony na tym skorzystają. Obecnie Tesla połączyła wysokowydajne chipy Samsunga z potężną globalną technologią inżynieryjną, a Tesla jest również uważana za lidera w dziedzinie pojazdów autonomicznych. Chociaż Tesla nie zautomatyzowała jeszcze w pełni swoich samochodów, stale dąży do tego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *