Czy nowe zamienniki są lepsze niż oryginalne reflektory z rynku wtórnego?

Czy nowe zamienniki są lepsze niż oryginalne reflektory z rynku wtórnego
Czy masz zepsuty reflektor? Zastanawiasz się, czy dostępne zamienniki są warte tych kilkudziesięciu złotych oszczędności? Jeśli Twoja odpowiedź na oba pytania brzmi tak, to jest to przewodnik dla Ciebie.
 
Reflektory mogą być dość drogie. Nic więc dziwnego, że właściciele samochodów badają opcje na rynku wtórnym. Czy reflektory „zamienniki” są warte oszczędności? Dowiedzmy Się! Ten post zawiera dogłębne porównanie między używanymi oryginalnymi reflektorami, a tanimi zamiennikami.
 
Spis treści:
Wymiana reflektora samochodowego - co dalej - jaki wybrać?
Wymiana reflektora samochodowego - Co dalej - jaki wybrać?

Jakość materiału użyta w reflektorach

Trzeba to dosadnie podkreślić, jak ważna jest jakość materiałów, jeśli chodzi o reflektory. Zapewniają bezpieczeństwo w nocy. Reflektor wykonany z gorszych materiałów może się stopić, wiązki mogą zostać przerywane lub po prostu ulec awarii. Awaria reflektorów zagraża bezpieczeństwu na drodze w nocy.
 
Autoryzowani producenci reflektorów marek samochodowych stawiają na konstruowanie swoich reflektorów z wysokiej jakości, niezawodnych i trwałych materiałów. Oryginalne reflektory z rynku wtórnego to strzał w dziesiątkę – jeśli chodzi o jakość. Używane, oryginalne reflektory są jakości producenckiej więc mogą znacząco różnić się jakością materiałów od zamienników.

Niektóre opinie o zamiennikach na platformach sprzedażowych: 

 
„[Kupione zamienniki] wydawały się działać dobrze przez około 2 miesiące” – napisał recenzent Amazon. „Uderzyłem w nierówny punkt na drodze, a reflektor po stronie kierowcy rozregulował się”. Następnie wyjaśnił, że sprawdził swoje reflektory i odkrył, że obszar, w którym znajduje się żarówka, był w kawałkach. Zauważył również, że oba reflektory były bardzo luźne. Reflektory były źle spasowane do karoserii samochodu – napisał użytkownik.
Reflektor - Tani zamiennik z Chin
Reflektor - Tani zamiennik z Chin

Montaż reflektorów

Używane oryginalne reflektory są dokładnymi odpowiednikami reflektorów dostarczonych z pojazdem. Niektórzy producenci mają własne fabryki oświetlenia, a niektórzy zlecają produkcję na licencji do niektórych modeli wyspecjalizowanym w oświetleniu samochodowym fabrykom taki jak: Hella, Automotive Lighting, DEPO czy Valeo. Są to wówczas reflektory OEM (Original Equipment Manufacturer). Toyota, BMW, Audi czy Mercedes-Benz ma w swojej ofercie wiele różnych reflektorów. Każdy z nich jest zaprojektowany tak, aby pasował do określonych modeli. Reflektory OEM są bezpośrednimi odpowiednikami lamp montowanych przez producentów. Masz więc pewność, że reflektor OEM będzie pasował bez żadnych problemów.
 
Tego samego nie można powiedzieć o tanich zamiennikach. Producenci tychże reflektorów nie mają specyfikacji OE (Original Equipment). Po prostu kopiują reflektor oryginalne i OEM najlepiej, jak potrafią. Niektórzy wykonają przyzwoitą robotę, a inni będą produkować słabe kopie.
 
W platformach sprzedażowych panuje ogólna zgoda, że zamienniki zazwyczaj nie są dobrze spasowane z karoserią pojazdu. Oto kilka recenzji:
 
„Jeden z moich reflektorów [zamiennik] nie zawierał gwintowanej wkładki do dolnej śruby. Musiałem zdjąć jeden z mojego starego reflektora, aby zabezpieczyć nowy. Niektóre żarówki były trudne do zamontowania. Ogólnie są bardzo tanie, ale to nie działa. Na pewno wybrałbym używany gdybym chciał kupić następnym razem.”
„[Moje zamienniki] nie pasują do mojego Opla Vectry z 2003 roku, jak podano”.
„[Zamienniki] NIE pasują do BMW 3 E92 z 2007 roku. Wsporniki montażowe są zupełnie inne, co uniemożliwia zamontowanie reflektorów w gnieździe reflektorów.”
Oryginalny używany reflektor do BMW
Oryginalny używany reflektor do BMW

Elektryka w zamiennikach

Ogólnie rzecz biorąc, zamienniki zwykłych żarówek, a nawet żarówek halogenowych nie zakłócają układu elektrycznego samochodu. Jednak żarówki LED mogą sporo namieszać w układzie elektrycznym reflektora.
 
Jeśli zmieniasz żarówki halogenowe na żarówki LED, możesz mieć problemy z układem elektrycznym. Mówiąc dokładniej, żarówki LED pobierają bardzo mało energii, ponieważ nie zużywają dużo amperów do świecenia. Niektóre żarówki LED mogą więc sprawić, że układ elektryczny samochodu będzie myślał że​żarówki są przepalone.
 
W niektórych modelach samochodów, zwłaszcza nowszych, zapali się lampka ostrzegawcza. Próbując rozwiązać problem związany z lampką ostrzegawczą, będziesz zmuszony wydać trochę pieniędzy na zdiagnozowanie usterki. To byłaby strata pieniędzy, biorąc pod uwagę, że to żarówki LED powodują ten problem.
 
Aby pozbyć się lampki ostrzegawczej, musisz:
 
  • Zmień swoje reflektory z powrotem na halogenowe.
  • Skontaktuj się ze specjalistą od konwersji świateł do LED, bądź dodaj samodzielnie odpowiednie nowe okablowanie do świateł LED, aby przypadkowo nie oszukać układu elektrycznego pojazdu! W wielu przypadkach potrzebna jest większa ingerencja w układ elektryczny reflektorów, dlatego lepiej powierzyć te prace specjalistom. 
 
Oryginalne reflektory nie niszczą układu elektrycznego. Podobnie jak reflektory OEM przy których nie musisz się martwić o ten problem elektryką czy kontrolką ostrzegawczą.

Cena oryginalnych używanych reflektorów vs zamienniki – pozorne oszczędności

Większość producentów zamienników sprzedaje swoje reflektory po niskich cenach. To przyciąga wielu kupujących. Nie zalecamy jednak ulegania pokusie kupowania reflektorów „zamienników” tylko po to, aby zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych.
 
Tanie zamienniki na dłuższą metę zwykle kosztują więcej pieniędzy niż nowe czy używane oryginalne reflektory. Dzieje się tak, ponieważ tanie zamienniki nie są tak trwałe, jak te oryginalne. Jeśli zawiodą, prawdopodobnie będziesz musiał kupić zupełnie nowy zestaw reflektorów. Reflektory na rynku wtórnym rzadko są objęte gwarancją, podczas gdy reflektory OEM tak. Oryginalne reflektory są najczęściej bardziej opłacalnym rozwiązaniem, jeśli weźmie się pod uwagę ich długowieczność dzięki użytym wysokiej jakości materiałom.
 
Klienci coraz częściej decydują się na sprawdzone oryginalne używane reflektory pomimo tego że często nie są tańsze od zamienników. Dzieje się tak ponieważ często jakoś podąża za ceną. 
 
Dlaczego jednak używane reflektory oryginalne mogą być tak drogie? Dwa powody:
  1. Jakość: Wysokiej jakości materiały kosztują dużo pieniędzy. Dostajesz to, za co płacisz.
  2. Stan reflektorów: Sprzedawane przez nas reflektory są to wyłącznie lampy samochodowe wysokiej jakości, niewiele różniące się od fabrycznie nowych. Mamy niezwykle restrykcyjne wymagania co do każdego reflektora – musi on przejść szereg wymagających testów, zaczynając od oceny wizualnej, kończąc na sprawdzeniu jakości oraz ciągłości emitowanego światła.

Oszczędność pieniędzy na reflektorach używanych

Oto sekret: oryginalne reflektory można zamówić online z naprawdę dobrą zniżką. Ponieważ nasz sklep internetowy ma znacznie niższe koszty ogólne, możemy sobie pozwolić na niższą marżę niż dealerzy czy sprzedawcy zamienników.
 
Możesz zaoszczędzić setki złotych na oryginalnym reflektorze, zamawiając go u nas. Nasze koszty ogólne są śmiesznie niskie, dlatego możemy zaoferować ceny hurtowe na nasze części. Sprawdź nasz katalog reflektorów i zobacz, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić na jednym! 
Podczas składania zamówienia wprowadź kod 5OFF, a uzyskasz 5% rabat na Twój reflektor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *