Nowa koncepcja coupe Mercedes-Benz jest zaprojektowana z myślą o wirtualnym świecie

Nowa koncepcja coupe Mercedes-Benz jest zaprojektowana z myślą o wirtualnym świecie-01

Mercedes-Benz zaprezentował w tym tygodniu koncepcję celebrującą partnerstwo z „League of Legends” i wydawcą gry wideo Riot Games.

Koncepcja jest stricte dla wirtualnego świata, dzięki czemu zespół projektowy, kierowany przez szefa designu Mercedesa Gordena Wagenera, mógł stworzyć elementy, które nie są możliwe w prawdziwym świecie.

„Ze względu na wirtualną przestrzeń nie ma ograniczeń co do tego, co możemy zrobić, co oznacza, że ​​możemy przesuwać granice i dać naszej kreatywności przestrzeń na nieoczekiwane” – powiedział Wagener w oświadczeniu.

Nowa koncepcja coupe Mercedes-Benz jest zaprojektowana z myślą o wirtualnym świecie-02

Koncepcja to dramatyczne coupe, które wygląda, jakby było wykonane ze szkła, łącznie z kołami, które być może są chronione przez jakąś ochronną tarczę. Ukryty projekt koła może, ale nie musi, być ukłonem w stronę koncepcji Audi RSQ z 2004 roku, której proporcje są nieco podobne do Mercedesa.

Podczas gdy Audi RSQ pojawiło się w filmie science-fiction z 2004 roku „Ja, Robot”, koncepcja Mercedesa pojawia się w teledysku związanym z turniejem Mistrzostw Świata „League of Legends” w 2022 roku, który odbędzie się w Ameryce Północnej od 29 października do 5go listopada.

Mercedes od 2020 roku jest wyłącznym partnerem motoryzacyjnym Riot Games, a w 2021 roku Wagener i jego zespół zaprojektowali pierścień mistrzowski na mistrzostwa „League of Legends”. Na pierścionku znajdują się malutkie gwiazdki Mercedesa, a także syntetyczny diament wykonany z CO2 uchwyconego z atmosfery.

„Zdobywanie serc fanów gier to ekscytujące wyzwanie” – powiedziała w oświadczeniu Britta Seeger, szefowa sprzedaży i marketingu Mercedesa. „Wraz z Riot Games jesteśmy w najlepszej kondycji, aby inspirować społeczność i skutecznie kształtować przyszłość e-sportu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania.