Lexus Electrified Sport zaprezentowany podczas Goodwood Festival of Speed

Lexus Electrified Sport zaprezentowany podczas Goodwood Festival of Speed

Dziesiątki tysięcy odwiedzających doroczny Festiwal Prędkości w posiadłości Goodwood miał okazję po raz pierwszy zobaczyć Lexusa Electrified Sport, wizję przyszłego, całkowicie elektrycznego samochodu sportowego o wysokich osiągach według Lexusa.

Debiut konceptu uświetnił specjalny film „unboxing” (powyżej), który pokazuje Zelektryfikowany Sport wyłaniający się ze swojego specjalnie zaprojektowanego kontenera transportowego.

Lexus-Electrified-Sport-at-Goodwood-01

Nowe obrazy zostały również wykonane przy użyciu technik studyjnych, aby zademonstrować, jak samochód może wyglądać na słynnej festiwalowej trasie wspinaczkowej, przed zabytkowym Goodwood House. Jego potężne połączenie designu i osiągów nawiązuje do wyglądu i ducha supersamochodu Lexusa LFA, który sam w sobie był główną atrakcją Festiwalu Prędkości, kiedy po raz pierwszy pojawił się na tym wydarzeniu dziesięć lat temu.

Lexus-Electrified-Sport-at-Goodwood-03
Po osobistym obejrzeniu Electrified Sport dziennikarze Autocar nawiązali podobny kontakt z LFA, nazywając koncepcję „duchowym następcą” i że Lexus wykorzysta doświadczenie w opracowywaniu koncepcji dla innych przyszłych modeli EV „w ramach dążenia do podkreślenia dynamiczne ukierunkowanie marki.”
 

Szkice Lexusa Electrified Sport ujawniają ewolucję koncepcji

Te ilustracje koncepcyjnego Lexusa Electrified Sport pokazują wczesne myślenie, które przyświecało naszej wizji przyszłego, całkowicie elektrycznego samochodu sportowego o wysokich osiągach. Koncepcja zainspirowana tymi rysunkami po raz pierwszy pojawiła się publicznie w Europie podczas Goodwood Festival of Speed w 2022 roku.
 
Szkice są dziełem Toma Matsumoto, głównego projektanta w Calty Design Research, innowacyjnym studiu projektowym w Kalifornii, które odgrywa kluczową rolę w komunikowaniu przyszłości wzornictwa Lexusa za pomocą odważnych i ekscytujących pojazdów koncepcyjnych.
Badanie dotyczące radykalnie stylizowanego coupe było uderzającym modelem wśród 16 pojazdów elektrycznych (BEV) ujawnionych przez Akio Toyodę, prezesa Toyota Motor Corporation, w grudniu 2021 r., kiedy nakreślił dalekosiężną strategię firmy zmierzającą do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Pojawienie się samochodu pokazowego w Goodwood było jego pierwszym publicznym występem poza Japonią.
 
Dzięki odważnym proporcjom i niskiemu prześwitowi samochodu sportowego, koncepcja ta symbolizuje zdecydowaną koncentrację Lexusa na przyszłości. Zaprezentuje wyjątkowe osiągi Lexusa i stanie się modelem symbolizującym przyszłość marki. Czas przyspieszania będzie w niskim zakresie dwóch sekund, w zakresie przelotowym powyżej 700 km, a mając na uwadze możliwe użycie akumulatorów półprzewodnikowych, postaramy się stworzyć naprawdę wysokowydajny BEV.

Reflektory kinetyczne i lampy tylne Lexusa Electrified Sport

Jesteśmy bardzo ciekawi jak będą wglądały finalnie reflektory Lexusa w Electrified Sport. Póki co wyglądają nieziemsko.

Lexus-Electrified-Sport-lamp-idea

Odwiedzający Goodwood Festival of Speed (patrz historia powyżej) byli pierwszymi, którzy mogli z bliska przyjrzeć się temu koncepcyjnemu samochodowi, który został powitany przez media jako potencjalny następca legendarnego Lexusa LFA. Rzeczywiście, magazyn Autocar w Wielkiej Brytanii ogłosił tę koncepcję jako jedną z „największych odsłon” na Festiwalu Prędkości w 2022 roku.

Festiwal odbył się w dniach 23-26 czerwca 2022 na terenie Goodwood House w Sussex. Koncepcja została umieszczona na specjalnie zaprojektowanym wyświetlaczu pomiędzy obszarami Future Labs i Electric Avenue.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *