Producenci reflektorów samochodowych – komu zaufać w przypadku konieczności wymiany przednich świateł?

Producenci reflektorów samochodowych – komu zaufać w przypadku konieczności wymiany przednich świateł

Wydajne oświetlenie pojazdu stanowi podstawowy, a jednocześnie najważniejszy element wyposażenia samochodu. Nie ma wątpliwości, że sprawne reflektory samochodowe wpływają na bezpieczeństwo jazdy, zarówno kierującego, pieszych oraz innych uczestników ruchu drogowego. Przyjrzyjmy się więc, jakim producentom oświetlenia samochodowego warto zaufać, stając przed koniecznością wymiany przednich reflektorów?

Przednie światła – co oferuje rynek?

Mimo, że reflektory samochodowe mają jedno zadanie – oświetlenie drogi, to ich konstrukcja to prawdziwy kunszt techniki. Nadal w większości są to reflektory soczewkowe, a w ich wnętrzu najczęściej spotykany zestaw zawiera światła mijania, światła drogowe, światła postojowe, kierunkowskaz, a w nowszych konstrukcjach również żarówki doświetlające zakręty.

Konieczność wymiany przedniego oświetlenia zmusza do weryfikacji dostępnego na rynku asortymentu. A ten cechuje ogromny rozrzut jakości oraz cen legalnie produkowanych urządzeń oświetleniowych. Jednocześnie funkcjonuje bardzo przestarzały i nieadekwatny do potrzeb system wymagań (homologacja, kontrola okresowa pojazdów), przy czym współczesne możliwości technologiczne są na wielokrotnie wyższym poziomie. Dlatego też producenci oświetlenia oferują zarówno tanie i proste rozwiązania o minimalnych parametrach, wykorzystujące zarówno żarówki jaki i oświetlenie LED oraz wysoko wyspecjalizowane, inteligentne rozwiązania. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie producentów reflektorów samochodowych, na których warto zwrócić szczególną uwagę.

Przednie światła – co oferuje rynek

Depo

To tajwański producent zamienników oryginalnych podzespołów oświetlenia samochodowego. Reflektory marki Depo są wyjątkowo dobrą alternatywą dla oryginalnych części, szczególnie gdy wymiana obejmuje całą lampę w wieloletnim pojeździe, którego wartość rynkowa jest już niska. W ofercie posiadają szeroki wachlarz podzespołów oraz bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Co istotne jednak, wszystkie produkty marki posiadają certyfikaty oraz europejską homologację.

Hella

Hella to niemiecki producent części motoryzacyjnych, specjalizujący się w produkcji różnorodnych części oświetlenia i elektroniki samochodowej. Mimo, że początkowo zajmowali się jedynie produkcją podzespołów oświetlenia pojazdów, to niemiecka precyzja i pasja doprowadziły do tego, że obecnie to lampy firmy Hella są komponentem wykorzystywanym przez wielu czołowych producentów aut już podczas pierwszego montażu w fabryce. Reflektory Hella wyróżniają się znakomitą jakością. Wszystkie produkowane są z najwyższą starannością i poddawane licznym testom. W ofercie marki obok lamp przednich znajdziemy lampy tylnie, halogeny, żarówki a nawet lampy ksenonowe.

Valeo

Ten francuski koncern specjalizuje się w produkcji części samochodowych zarówno na pierwszy montaż przez koncerny samochodowe oraz dystrybuowane na niezależny rynek części zamiennych. Oprócz dobrego jakościowo oświetlenia, w asortymencie marki znajdziemy niemal każdy element pojazdu. Wiele z produkowanych podzespołów zamawiają sami producenci aut. Analizując dostępne na rynku oferty, marka Valeo jest mocnym konkurentem oferującym wartościowy produkt za optymalną cenę.

Automotive Lighting

Doskonałym przykładem firmy produkującej znane i cenione oświetlenie zewnętrzne samochodów jest firma Automotive Lighting. Oferowane reflektory cechują się sprawdzonymi rozwiązaniami technologicznymi i solidnym wykonaniem. W swoim asortymencie posiadają oświetlenie do szerokiej gamy modeli aut od Fiata przez Mercedesa, Audi, BMW aż po Maserati czy Porsche. Za powstaniem marki stoją dwa doświadczone koncerny – Bosch oraz Magneti Marelii.

Bosch

Bosch to wiodący dostawca technologii i usług, w tym doskonałej jakości części samochodowych. Od początku uznawana była za innowacyjną i w tej mierze niewiele się zmieniło. Niemal 100 letnie doświadczenie zapewniło im stabilną pozycję również na rynku oświetlenia samochodowego. Reflektory Bosch wykorzystywane są zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym przez najpopularniejszych producentów aut. Wśród asortymentu oświetleniowego marki znajdują się lampy przednie oraz tylnie, wszystkie będące synonimem trwałości, jakości i niezawodności.

To co wybrać?

Wymiana przedniego oświetlenia wiąże się nie tylko z koniecznością podjęcia decyzji o montażu lamp nowych, używanych czy zamienników. To również konieczność wyboru producenta oferującego najlepszą jakość w stosunku do ceny. Spełnienie wszystkich tych warunków zagwarantować mogą wyłącznie renomowane marki oświetlenia. Dlaczego? Technika oświetleniowa cenionych marek reflektorów, wyróżnia się trwałością, dokładnym doświetleniem drogi, bezpieczną jazdą w nocy oraz w trudnych warunkach pogodowych i oświetleniowych, a przy tym posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i homologację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *