Nowe reflektory Porsche HD Matrix wykorzystują ponad 16 000 diod LED do świecenia na odległość do 600 metrów

Nowe reflektory Porsche HD Matrix LED

Porsche zaprezentowało nową, innowacyjną technologię reflektorów, którą wprowadzi do swojej gamy w 2023 roku.

Nowa technologia HD matrix LED działa zarówno dla świateł mijania, jak i drogowych dzięki dwóm źródłom światła w każdym reflektorze. W przeciwieństwie do pojedynczej matrycy świateł drogowych pośrodku reflektora, nowy reflektor zawiera dwie matryce HD w dolnej części każdego reflektora.

Każda z czterech jednostek ma 16 384 diod LED lub pikseli w porównaniu z obecnymi pojedynczymi diodami matrycowymi LED, które mają 84 piksele na reflektor. Nowy system został opracowany wspólnie z firmami Hella / Forvia, Infineon i Nichia. Światła działają z natężeniem do 160 lx lub 300 lx przy włączonych światłach drogowych.

Światła dodatkowo różnią się od tych stosowanych w aktualnych modelach Porsche ze względu na technologię mikro-LED, co oznacza, że każda dioda LED ma grubość ludzkiego włosa. Porsche zauważa, że nadjeżdżające samochody można również ukryć przed projekcją światła, częściowo dzięki kamerze zamontowanej na przedniej szybie.

Porsche-Headlights-unikanie-swiecenia-w-inne-pojazdy

„Przy 300 luksach możliwe jest wyświetlanie świateł drogowych na odległość do 600 m” – powiedział Autocar menedżer modułu oświetleniowego i szef regulacji modułów oświetleniowych, Benjamin Hummel. „Ale nie chodzi tylko o pewien zakres. Potrzebujesz również dobrego rozsyłu światła na całym polu. Osiągnęliśmy to dzięki czterem źródłom światła. Jasność obszarów środkowych i bocznych można regulować w sposób ciągły w celu dodatkowego oświetlenia pobocza. Większe oświetlenie prowadzi do lepszej wydajności oświetlenia”.

Nowe reflektory mają również animację powitania i odjazdu oraz ustawienia zmniejszające odblaski na znakach drogowych. Wśród dostępnych funkcji znajdują się światła mijania i drogowe, nieoślepiające światła drogowe, adaptacyjne światła drogowe na autostradzie, dynamiczna strefa bezpieczeństwa oraz redukcja odblasków znaków drogowych.

Porsche nie powiedział jeszcze, który z jego modeli jako pierwszy zastosuje nowe reflektory HD matrix LED.

Reflektory-LED-Porsche-budowa-soczewki

Reflektory LED do Porsche w przystępnych cenach

W autolamps.pl możesz znaleźć szeroką ofertę reflektorów do pojazdów marki Porsche. Posiadamy lampy do różnych modeli takich jak Cayenne, Boxter, 911, Macan, Panamera, po szczegóły oferty przejdź do zakładki: Reflektory Porsche.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *