Najnowocześniejsze ogniwa akumulatorowe BMW 6tej generacji przyćmiewają ogniwa Tesli

Najnowocześniejsze ogniwa akumulatorowe BMW 6tej generacji przyćmiewają ogniwa Tesli_01

W szybko rozwijającym się świecie pojazdów elektrycznych BMW ustanowiło nowy standard dzięki innowacyjnym ogniwom akumulatorowym Gen 6. Te najnowocześniejsze ogniwa nie tylko przyćmiewają swoich poprzedników, ale także stanowią znaczący krok naprzód w stosunku do obecnej technologii akumulatorów Tesli.

Niezwykły przełom BMW

BMW oficjalnie rozpoczęło produkcję próbną swoich przełomowych ogniw akumulatorowych Gen 6 w Centrum Kompetencyjnym BMW Group Cell Manufacturing w Parsdorf w Niemczech. Te najnowocześniejsze ogniwa mają zasilać nadchodzące pojazdy elektryczne BMW oparte na Neue Klasse, których premiera planowana jest na rok 2025, i mają na nowo zdefiniować standardy w technologii akumulatorów do pojazdów elektrycznych.

Najnowocześniejsze ogniwa akumulatorowe BMW 6tej generacji przyćmiewają ogniwa Tesli_02

Odsłonięcie postępu – ogniwa akumulatorowe BMW Gen 6

Ogniwa Gen 6 mają charakterystyczną średnicę 46 mm i są dostępne w dwóch wariantach o wysokości 95 mm lub 120 mm. To, co je wyróżnia, to niezwykłe cechy, w tym wzrost gęstości energii o 20%, zasięg zwiększony nawet o 30% i imponująca redukcja emisji gazów cieplarnianych związanych z produkcją o 60% w porównaniu z istniejącymi ogniwami akumulatorowymi BMW. Wynik? Modele Neue Klasse będą w stanie przejechać na jednym ładowaniu do 800 km.

Bliższe spojrzenie na technologię

Zagłębiając się w szczegóły, te zaawansowane ogniwa charakteryzują się wyższą zawartością niklu i niższą zawartością kobaltu po stronie katody, a także zwiększoną zawartością krzemu po stronie anody. Te kluczowe modyfikacje odgrywają zasadniczą rolę w zwiększeniu ogólnej wydajności i wydajności akumulatorów.

Wyzwanie rzucone Tesli

Szef produkcji BMW, Milan Nedeljkovic, odważnie stwierdza: „Tesla musi zmniejszyć dystans do nas”. Podkreśla, że BMW nie widzi luki do pokonania w stosunku do Tesli; zamiast tego mają konstrukcję akumulatorów, która idealnie pasuje do ich produktów i ich wizji wydajności jazdy.

Strategia produkcji

Chociaż wysiłki badawczo-rozwojowe BMW doprowadziły do powstania tej przełomowej technologii akumulatorów, produkcja na dużą skalę zostanie powierzona ich zaufanym dostawcom, Contemporary Amperex Technology Co (CATL) i Eve Energy. Ci dwaj globalni producenci akumulatorów będą nadzorować produkcję w sześciu różnych zakładach, każdy zlokalizowany w Europie, Chinach i Ameryce Północnej.

Dążenie do doskonałości

Nedeljkovic podkreśla zaangażowanie BMW w doskonalenie receptury ogniw akumulatorowych w Centrum Kompetencyjnym ds. Produkcji Ogniw. Przed zezwoleniem na produkcję na pełną skalę BMW stara się upewnić, że receptura obejmująca chemię i fizykę ogniwa spełnia najwyższe standardy. Porównuje to do gotowania wyśmienitej potrawy, gdzie przepis określa smak, a proces produkcji stanowi ostateczny szlif, aby wszystko smakowało tak dobrze, jak powinno.
 
Podsumowując, ogniwa akumulatorowe BMW Gen 6 oznaczają przełomowy postęp w technologii pojazdów elektrycznych, przesuwając granice gęstości energii, zasięgu i zrównoważenia środowiskowego. Dzięki tym najnowocześniejszym ogniwom BMW jest gotowe ustanowić nowe standardy branżowe i na nowo zdefiniować wrażenia z jazdy na napędzie elektrycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *