LG opracowuje głośniki samochodowe o grubości zaledwie kilku milimetrów

LG opracowuje głośniki samochodowe o grubości zaledwie kilku milimetrów

Nieporęczne głośniki samochodowe i maskownice głośników mogą stać się przeszłością, jeśli zostanie wdrożona nowa technologia Thin Actuator Sound Solution firmy LG.

Thin Actuator Sound Solution to głośnik wielkości mniej więcej paszportu, mierzący zaledwie 2,5 mm (0,1 cala) grubości i ważący około 40 gram.

Zamiast wibrującego stożka, jak w konwencjonalnym głośniku, cienki głośnik może wibrować materiały znajdujące się wewnątrz samochodu. LG poinformowało, że głośnik można zainstalować w różnych elementach wokół kabiny, takich jak deska rozdzielcza, podsufitka, słupki dachowe, zagłówki, a nawet panele wyświetlacza. Firma powiedziała, że ​​można zainstalować wiele jednostek, aby stworzyć wciągające wrażenia dźwiękowe 3D.

Lekka i kompaktowa konstrukcja oznacza, że ​​projektanci samochodów będą mogli zwolnić miejsce w kabinie, jednocześnie zmniejszając masę własną pojazdu.

Jest jeszcze jedna korzyść: firma LG twierdzi, że rozwiązanie Thin Actuator Sound Solution pozwala również uniknąć stosowania materiałów ziem rzadkich, takich jak neodym, który jest powszechnym materiałem w konwencjonalnych głośnikach.

Firma LG planuje zaprezentować rozwiązanie Thin Actuator Sound Solution na targach CES 2023 w styczniu i zapowiedziała, że ​​głośnik zostanie wprowadzony na rynek w pierwszej połowie 2023 roku.

LG nie jest pierwszą firmą, która prezentuje taką technologię, choć prawdopodobnie jako pierwsza skomercjalizuje ją na dużą skalę. Niemieckie firmy Continental i Sennheiser zaprezentowały podobną technologię na CES 2020, ale firmy nie wprowadziły wersji produkcyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania.