7 aut z najlepszymi reflektorami samochodowymi na 2021

TESLA MODEL 3

Amerykański Instytut Bezpieczeństwa Drogowego (Insurance Institute of Highway Safety) opublikował wyniki testów reflektorów samochodowych modeli z 2021. I choć amerykański standard oświetlenia różni się od europejskiego (w USA przednie reflektory samochodu świecą symetrycznie), to wszystkie zaprezentowanie modele są dostępne również na naszym rodzimym rynku. Warto więc zapoznać się z selekcją kolegów zza oceanu – ich zdaniem, na szczególną uwagę zasługuje aż 7 samochodów (dostępnych na naszym rodzimym rynku), i to we wszystkich wersjach wyposażenia.

Jakie parametry wzięto pod uwagę podczas testów?

Według informacji ze strony internetowej IIHS, testom poddawane są światła drogowe oraz światła mijania. Dla każdego pojazdu mierzony jest zasięg reflektorów oraz natężenie oświetlenia – zarówno podczas jazdy na wprost jak i na zakrętach. Skala ocen przyznawanych przez amerykański instytut waha się od „dobrego” przez „akceptowalny” po „warunkowo dopuszczalny”. Wszystkie zaprezentowane w zestawieniu modele w testach reflektorów, uzyskały „dobrą”, czyli najwyższą notę.

Lexus NX (2021)

Najlepiej sprzedający się model Lexusa w Europie, łączy w sobie wyrazisty design i komfort suv-a z miejską praktycznością. Zachwyca stylowymi detalami, m.in. reflektorami LED (w każdej wersji wyposażenia). Dostępny z napędem hybrydowym oraz silnikiem benzynowym.

Cena: od 154 900 zł

BMW serii 5 (2021)

Przeprojektowane BMW serii 5 to synonim biznesowej limuzyny obdarzonej sportową duszą. Wyposażony w smukłe reflektory laserowe, BMW oferuje w trybie świateł drogowych zasięg do 650 m.

Cena: od 203 200 zł

Volvo XC40 (2021)

Obecność Volvo we wszystkich możliwych rankingach już od dawna nikogo nie dziwi. Niemniej docenienie oświetlenia najmniejszego SUV-a w gamie szwedzkiej marki już może. Charakterystyczne przednie reflektory diodowe LED o kształcie „młota Thora”, imponują wyposażeniem i funkcjonalnością: aktywne światła drogowe (we wszystkich wersjach wyposażenia) oraz aktywne reflektory skrętne, zapewniają spektakularne doświetlenie podczas jazdy na zakrętach i zjazdach.

Cena: od 121 500 zł

Volvo S60 i Volvo V60 (2021)

Wyrafinowany sedan (S60) i stworzony do komfortowej jazdy V60, to kolejne modele marki Volvo docenione za doskonale zaprojektowane i bezpieczne oświetlenie LED.

Cena S60: od 188 900 zł

Cena V60: od 154 900 zł

TESLA MODEL 3

Tesla model 3 (2021)

Innowacyjne, w pełni elektryczne samochody amerykańskiego producenta choć krytykowane za niską jakość wykończenia, doceniane są za bezpieczeństwo i ekologię. Zaktualizowane w modelu 3, najmniejszym i najtańszym samochodzie w gamie Tesli, reflektory matrix LED, to bezwzględnie jedna z najlepszych opcji na rynku.

Cena: 199 990 zł

Subaru Forester (2021)

Skoncentrowany na bezpieczeństwie, hybrydowy Forester „uzbrojony” został w pakiet znanych i sprawdzonych systemów, w tym w reflektory LED.

Cena: 154 200 zł

Ten artykuł został napisany w kategorii Blog. Bezpośredni link do permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *