Zobacz jak powstaje Lamborghini Revuelto – video

lamborghini-revuelto
Lamborghini w marcu zaprezentowało Revuelto, najnowszy supersamochód V-12 producenta i pierwszy z technologią hybrydową typu plug-in.
 
Revuelto nie jest prostą aktualizacją swojego poprzednika, Aventadora, ale gruntownym przeprojektowaniem, które oprócz elektryfikacji obejmuje nową wannę z włókna węglowego, nową 8-biegową automatyczną skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem i nowy V- 12. Silnik, wciąż o pojemności 6,5 litra, jest dopiero trzecim nowym V-12 w 60-letniej historii Lamborghini.
Fabryka Lamborghini w Sant’Agata Bolognese we Włoszech również musiała zostać zmodernizowana, aby pomieścić produkcję Revuelto. Obejmowało to dodanie dodatkowych 1,8 miliona stóp kwadratowych do lokalizacji, na przykład na nowe obiekty do produkcji silników elektrycznych i akumulatorów, a także dodatkowe obszary testowe. W jednym teście każdy silnik elektryczny przechodzi test obciążenia, który symuluje jazdę z dużą prędkością na włoskim torze testowym Nardo.

W procesie produkcyjnym wprowadzono również większą automatyzację, w tym autonomiczne sanki, które przemieszczają pojazdy między stanowiskami montażowymi.
 
Przegląd procesu produkcyjnego przedstawiono w filmie opublikowanym przez Lamborghini w czwartek.
 
„Aby wyprodukować Revuelto, zrozumieliśmy, że musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy” – powiedział w oświadczeniu Ranieri Niccoli, dyrektor ds. produkcji Lamborghini. „Podnieśliśmy poprzeczkę, aby go wyprodukować, tworząc coś, co nazywamy Manifattura Lamborghini Next Level, system produkcji, którego sercem zawsze są ludzie, ale który dostosowaliśmy do znacznie bardziej złożonego produktu i procesów, których wcześniej nie używaliśmy”.

1000KM w Lamborghini Revuelto

Revuelto generuje szczytową moc 1000 KM z V-12 i trzech silników elektrycznych (dwóch na przedniej osi i jednego zintegrowanego z tylną skrzynią biegów), dzięki którym samochód przyspieszy do 100 mil na godzinę w zaledwie 2,5 sekundy i ostatecznie wierzchołek na zewnątrz na 218 mph.

Ile kosztuje Lamborghini Revuelto?

Ceny zaczynają się od blisko 500 000 euro (około 540 000 USD), a dostawy rozpoczną się w czwartym kwartale 2023 roku.

Galeria zdjęć Lamborghini Revuelto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *