Zaprezentowano Mercedes-Benz AMG GT Coupe 2024: potężny silnik o mocy 577 KM!

Zaprezentowano Mercedes-Benz AMG GT Coupe 2024 - potężny silnik o mocy 577 KM
Podczas Tygodnia Samochodów w Monterey w 2023 r. Mercedes-Benz zaprezentował arcydzieło, odsłaniając kurtynę przeprojektowanego AMG GT, obecnie nazywanego AMG GT Coupe. Ten samochód sportowy drugiej generacji może pochwalić się nie tylko świeżym designem, ale także wieloma ulepszeniami w porównaniu do swojego poprzednika.
 

Ulepszone funkcje Mercedes-Benz AMG GT Coupe

Udoskonalając swoje możliwości, AMG GT Coupe oferuje nieco powiększone nadwozie, mieszczące 2+2 siedzenia – co stanowi wyraźne odejście od dwumiejscowej konstrukcji odchodzącego GT. Dodatkowo, jeśli szukasz większej przestrzeni bagażowej w samochodzie sportowym, ten model Cię nie zawiedzie.
 

Data premiery i cena Mercedes-Benz AMG GT Coupe

Miłośnicy Mercedes-Benz mogą spodziewać się tego cudu w salonach już w pierwszej połowie 2024 roku. A co z ceną? Bądźcie czujni, ponieważ Mercedes planuje ogłosić to bliżej debiutu rynkowego.
 

Projektuj dynamikę i buduj

Jeśli znasz kabriolet Klasy SL wprowadzony na rynek w 2022 roku, design GT Coupe będzie Ci odpowiadał. Jako wariant Klasy SL ze stałym dachem, zawiera charakterystyczne elementy oświetlenia i deski rozdzielczej, które je wyróżniają. Obydwa mają wspólną platformę opracowaną przez AMG. Co ciekawe, Klasa SL zajmuje teraz miejsce dawnego AMG GT Roadster.
 

Wydajność i układ napędowy

Mercedes oferuje GT Coupe w dwóch mocnych wariantach: GT 55 i GT 63. Obie te bestie napędzane są 4,0-litrowym silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Podczas gdy GT 55 rozwija moc 469 KM, GT 63 przekracza granicę z oszałamiającą mocą 577 KM. Dopełnieniem tej jednostki napędowej jest 9-biegowa automatyczna skrzynia biegów w połączeniu ze standardowym napędem na wszystkie koła w obu modelach.
 
Chociaż przeprojektowanie opiera się nieco na komforcie, nie ma kompromisów w zakresie wydajności. GT 63 przyspiesza od 0 do 60 mil na godzinę w zaledwie 3,1 sekundy, a maksymalna prędkość maksymalna wynosi 300 km/h. Niedaleko w tyle GT 55 przyspiesza od 0 do 60 mil na godzinę w 3,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 300 km/h.
 
Entuzjaści wysokich osiągów docenią takie funkcje, jak regulowane zawieszenie z aktywną stabilizacją przechyłów, elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu i skrętne tylne koła. Dla tych, którzy lubią śledzić osiągi swojego samochodu, dostępny jest rejestrator danych połączony z selektorem trybu jazdy z sześcioma trybami, w tym ekscytującym Sport, Sport+ i Race.
 

Wnętrza: luksus spotyka technologię

Wewnątrz AMG GT Coupe odzwierciedla bogactwo Klasy SL. Mercedes wyposażył go w podgrzewane i chłodzone, elektrycznie regulowane fotele, kierownicę AMG Performance i najnowocześniejszą cyfrową deskę rozdzielczą o przekątnej 12,3 cala. 11,9-calowy ekran informacyjno-rozrywkowy z mechanizmem odchylania zapewnia optymalną widoczność nawet w oślepiających warunkach. Aby zwiększyć wrażenia z jazdy, dostępny jest opcjonalny wyświetlacz przezierny.
 
I chociaż godne uwagi jest dodanie dwóch tylnych siedzeń, Mercedes radzi, że będą one najlepiej dostosowane dla osób poniżej półtora metra.
 

Co dalej ze składem GT?

Krążek plotek sugeruje, że Mercedes może wkrótce wprowadzić warianty hybrydowe typu plug-in. Największą atrakcją będzie prawdopodobnie wersja GT 63 S E Performance, która według spekulacji będzie dostarczać ponad 800 KM.
 
Jeśli chodzi o szyte na miarę, Mercedes jest gotowy wprowadzić limitowane edycje w ramach serii Mythos. Po potwierdzeniu informacji o ekskluzywnym speedsterze SL i Maybachu SL w powietrzu czuć emocje. Niedawna prezentacja specjalnej edycji SL 63 Manufaktur Big Sur w Monterey tylko wzmogła to oczekiwanie!
 
Podsumowując, Mercedes-Benz AMG GT Coupe 2024 obiecuje połączenie mocy, luksusu i innowacji. Godny następca AMG GT, gotowy na nowo zdefiniować standardy samochodów sportowych.
 

Galeria zdjęć Mercedes-Benz AMG GT Coupe 2024

Reflektory przednie oraz tylne Mercedes-Benz AMG GT Coupe 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *