Pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych Mercedes-Benz zostaną otwarte jesienią tego roku

Pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych Mercedes-Benz zostaną otwarte jesienią tego roku-2
Mercedes-Benz przygotowuje się do konkurowania ze znanymi gigantami pojazdów elektrycznych, takimi jak Tesla i Nio, udostępniając swoją ekskluzywną infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych (EV).
 

Nowe stacje ładowania Mercedes-Benz

Mercedes-Benz wyruszył w elektryzującą podróż, wprowadzając sieć ładowania dużej mocy. Zaprezentowany po raz pierwszy w styczniu, pionierski projekt ma zostać uruchomiony pod koniec jesieni w Atlancie w USA, Chengdu w Chinach i Mannheim w Niemczech.
Pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych Mercedes-Benz zostaną otwarte jesienią tego roku

Globalna ekspansja na horyzoncie

Do kulminacji tej dekady Mercedes zamierza nasycić światowy rynek ponad 2000 takich stacji ładowania. Łącznie obejmą one ponad 10 000 punktów szybkiego ładowania prądem stałym. Stacje te, usytuowane w głównych strefach ruchu i wybranych lokalizacjach dealerów, zapewniają nie tylko wydajne ładowanie, ale także różnorodne sąsiednie obiekty. Dla porównania, ceniona sieć Superchargerów Tesli może pochwalić się nieco ponad 5000 punktów na całym świecie.
 

Szybkie ładowanie i różnorodna kompatybilność

Stacje ładowania Mercedes-Benz będą się różnić pod względem wydajności ładowania w zależności od potrzeb regionalnych. Użytkownicy mogą oczekiwać mocy wyjściowej szybkiego ładowania do 400 kW, obsługującej standardowe systemy ładowania, takie jak CCS1, CCS2, NACS i GB/T. Mercedes strategicznie wybrał główne rynki dla początkowego wdrożenia tych stacji.
Pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych Mercedes-Benz zostaną otwarte jesienią tego roku-2

Współpraca na rzecz bardziej ekologicznej przyszłości

W dążeniu do zdominowania krajobrazu Ameryki Północnej Mercedes-Benz połączył siły z renomowanym przedsiębiorstwem zajmującym się technologią sieci ładowania, ChargePoint. Dodatkowo współpraca z firmą MN8 Energy, specjalistą w dziedzinie energii słonecznej i magazynowania baterii, gwarantuje, że dostarczana energia pochodzi ze źródeł odnawialnych. Mercedes zaplanował, że do 2027 r. w Ameryce Północnej powstanie kompleksowa sieć ponad 400 stacji, z imponującą liczbą 2500 punktów szybkiego ładowania.
 

Uniwersalna dostępność dzięki bonusowi Mercedes

Jedną z wyróżniających cech sieci ładowania Mercedes-Benz jest jej integracyjne podejście: na tych stacjach można ładować pojazdy elektryczne dowolnej marki. Właściciele pojazdów Mercedes będą jednak mieli dostęp do wyjątkowej korzyści – możliwości zarezerwowania miejsca do ładowania. Przyjazna dla użytkownika funkcja Plug & Charge zapewnia bezproblemowe ładowanie i rozliczenia, aktywowana natychmiast po podłączeniu.
 

Adaptacja i współpraca na rzecz szerszego dostępu

Mercedes zrobił furorę w lipcu, ogłaszając, że od 2025 r. zintegruje standard NACS dla domeny północnoamerykańskiej. Ponadto od 2024 r. entuzjaści pojazdów elektrycznych Mercedesa będą mogli korzystać z wybranych segmentów rozległej sieci ładowania Tesli, co ułatwi adapter CCS na NACS.
Pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych Mercedes-Benz zostaną otwarte jesienią tego roku-4

Wsparcie dla szerszych inicjatyw w zakresie ładowania

Choć Mercedes-Benz niezachwianie buduje własną bazę ładowania, marka nadal angażuje się we wspieranie rozwoju sieci Ionity w Europie. Co więcej, Mercedes solidaryzuje się z sześcioma innymi gigantami motoryzacyjnymi, wspierając nowatorską sieć ładowania pojazdów elektrycznych w Ameryce Północnej.
 
W miarę jak Mercedes-Benz posuwa się do przodu w ramach tej pionierskiej inicjatywy, jasne jest, że wizja producenta samochodów dotycząca bardziej ekologicznej przyszłości, charakteryzującej się większymi połączonymi połączeniami, szybko nabiera kształtu na arenie światowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *