Lamborghini wycofuje 22 Huracany z powodu usterki oprogramowania reflektorów

Lamborghini wycofuje 22 Huracany z powodu usterki oprogramowania reflektorów-Lamborghini-Huracan_Tecnica-2023-1280-03

Lamborghini, ceniony włoski producent samochodów znany z luksusowych pojazdów o wysokich osiągach, wycofał niedawno 22 modele Huracan na rok 2024. Działanie to zostało podjęte w celu usunięcia istotnej usterki związanej z oprogramowaniem reflektorów pojazdu, która pogarsza funkcjonalność świateł drogowych.

Rozwikłanie usterki: Uszkodzone reflektory świateł drogowych

Sednem problemu jest przeoczony etap konfiguracji oprogramowania podczas procesu montażu. Ta przerwa w sekwencji produkcyjnej doprowadziła do tego, że światła drogowe nie włączały się na polecenie. Dochodzenie Lamborghini w tej sprawie doprowadziło do ustalenia, że problem sięga wewnętrznej fazy przeróbek, podczas której pominięto ten krytyczny etap programowania.

Proaktywne środki i strategia rozwiązywania problemów

W odpowiedzi na wykrycie tego przeoczenia Lamborghini podjęło rygorystyczne działania w celu zapewnienia szybkiej identyfikacji i naprawy uszkodzonych pojazdów. Opracowano prosty proces kontroli przed dostawą w celu wykrycia usterki. Dealerom na całym świecie polecono rozwiązać problem, zanim pojazdy zostaną dostarczone klientom. Do 19 kwietnia 2024 r. wszyscy dealerzy Lamborghini otrzymają wyczerpujące powiadomienie i instrukcje dotyczące usunięcia nieprawidłowości w oprogramowaniu.
 
Zaangażowanie Lamborghini w bezpieczeństwo i satysfakcję klientów pozostaje niezachwiane, o czym świadczą szybkie działania mające na celu rozwiązanie tego problemu. Firma potwierdziła, że jak dotąd nie zgłoszono żadnych wypadków ani skarg bezpośrednio związanych z problemem z oprogramowaniem reflektorów. Co więcej, Lamborghini zapewnia, że usterka nie miała wpływu na standardową linię produkcyjną modelu Huracan.

Poradnik dla właścicieli huracanów

Właścicielom Lamborghini Huracan 2024 zaleca się aktywne sprawdzanie, czy wycofanie ma wpływ na ich pojazd. Mogą to zrobić, kontaktując się z lokalnym dealerem lub korzystając z bazy danych Krajowej Agencji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) i podając numer identyfikacyjny pojazdu (VIN). Ponadto Lamborghini usprawniło komunikację z klientami, wykorzystując aplikację Lamborghini, która może służyć jako platforma wstępnego powiadamiania dla dotkniętych właścicieli.

Lamborghini-Huracan_Tecnica-2023-1280-13

Ciągła czujność Lamborghini: historia wycofań reflektorów

Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy przypadek, gdy Lamborghini w gamie Huracan zajmuje się problemami związanymi z reflektorami. Na początku 2022 r. producent luksusowych samochodów wycofał prawie 4800 pojazdów Huracan ze względu na brak zaślepek na śrubach regulacyjnych reflektorów, co jest cechą niezbędną do zapobiegania nieautoryzowanej regulacji belek poziomych.
 
W grudniu 2023 r. po raz kolejny wycofano ponad 7800 modeli Huracan, tym razem ze względu na funkcję w systemie informacyjno-rozrywkowym, która umożliwiała poziomą zmianę ustawienia reflektorów. Funkcja ta, nazwana „trybem turystycznym”, umożliwia kierowcom dostosowanie układu reflektorów w celu uzyskania optymalnej widoczności podczas jazdy po przeciwnej stronie drogi w obcym kraju, zapewniając bezpieczeństwo i zgodność z lokalnymi przepisami.

Dążenie Lamborghini do doskonałości

Ta seria wycofań podkreśla zaangażowanie Lamborghini w utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa pojazdów i zgodności z przepisami. Podejmując szybkie i skuteczne działania w celu rozwiązania tych problemów, Lamborghini wzmacnia swoją reputację producenta, dla którego dobro swoich klientów i integralność swoich produktów są priorytetem.
 
Podsumowując, proaktywna postawa Lamborghini w stosunku do tych wycofań, zwłaszcza w przypadku najnowszej usterki oprogramowania wpływającej na reflektory świateł drogowych w 22 modelach Huracan, odzwierciedla nadrzędne zaangażowanie marki w dążenie do doskonałości i zadowolenia klienta. Właściciele i entuzjaści Lamborghini mogą być pewni, że firma pozostaje czujna w identyfikowaniu i rozwiązywaniu wszelkich problemów, które mogą się pojawić, zachowując wysokie standardy oczekiwane od wiodącego producenta luksusowych pojazdów wyczynowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *