Kia EV5 ujawniona: przełom w branży pojazdów elektrycznych

Kia EV5 concept SUV

Rzut oka w przyszłość: ujawniono Kia EV5

Niedawno w sieci pojawiły się długo wyczekiwane zdjęcia elektrycznego kompaktowego crossovera Kia EV5. Ta rewelacja, opublikowana dzięki uprzejmości chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych, daje jaśniejszy obraz tego, co wcześniej było postrzegane jako koncepcyjny SUV w marcu.
Kia EV5 concept SUV-render and real

Kia EV5: Gdzie produkcja spotyka się z koncepcją

Obrazy, które następnie zostały zaprezentowane przez Autohome, wskazują, że model produkcyjny zachowuje nazwę EV5. Co ciekawe, jego estetyka i zasady projektowania wydają się w dużej mierze niezmienione, ściśle odzwierciedlając pierwotną koncepcję.

Kia EV5: rozmiar, wymiary i porównania

Według oficjalnych danych chińskiego rządu, EV5 ma długość około 181,7 cala. To stawia go nieco bardziej kompaktowo w zestawieniu z rodzeństwem, EV6.
 

Gwiazdorski debiut Kia EV5

Wheels, renomowana publikacja motoryzacyjna, poinformowała we wtorek, że entuzjaści samochodów nie będą musieli długo czekać na EV5. Ma zadebiutować 25 sierpnia na cenionym salonie samochodowym w Chengdu w 2023 roku.
Kia EV5 concept SUV-back

Wprowadzenie EV5: Rynki i dostępność

Inicjatywa Kia dotycząca produkcji EV5 będzie miała miejsce przede wszystkim w Chinach, a sprzedaż w tym regionie rozpocznie się jeszcze w tym roku. Jednak nie ogranicza się to tylko do Chin. Już w marcu, podczas prezentacji koncepcji EV5, Kia zasugerowała, że ma ambicje wyjścia z tym modelem poza chińskie wybrzeże, chociaż szczegóły dotyczące wprowadzenia go na rynek amerykański pozostały nieznane.
 

Elektryczne przedsięwzięcia Kia: świetlana przyszłość

Do 2027 roku Kia zamierza stać się dominującą siłą w dziedzinie pojazdów elektrycznych (EV) z oszałamiającą liczbą 14 pojazdów elektrycznych zdobiących jej portfolio. Od 2023 roku firma będzie wprowadzać co najmniej dwa innowacyjne samochody elektryczne rocznie. Rozpoczęli już tę ambitną podróż, wprowadzając na rynek elektrycznego średniej wielkości SUV-a EV9 wiosną tego roku. Ten pojazd wkrótce trafi do dealerów w USA, jako model z 2024 roku. Dodatkowo wizja Kia EV obejmuje pickupa, który będzie budowany w USA.
 

Podstawa pojazdów elektrycznych Kia: Platforma E-GMP

Podstawą większości tych pojazdów, w tym EV5, jest platforma E-GMP firmy Hyundai Motor Group. Ta najnowocześniejsza podstawa obsługuje już modele EV6 i EV9, wzmacniając jej znaczenie w elektrycznej podróży Kia.
 
Dzięki takim wysiłkom Kia nie tylko wprowadza pojazdy; kształtują przyszłość mobilności.

Czytaj także o Kia EV9:

Kia EV9: Nowa era w samochodach elektrycznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *