BMW M4 GT3 EVO – Nowa era wyścigowej doskonałości

BMW M4 GT3 EVO - Nowa era wyścigowej doskonałości-BMW-M4-GT3-Evo-12

BMW wprowadza na rynek zmodernizowany model M4 GT3 EVO, zapowiadając nową jakość w wyścigach przed debiutem w 2025 roku.

Ulepszenia BMW M4 GT3 EVO

BMW postawiło sobie za cel ułatwienie prowadzenia modelu M4 GT3 w nowej wersji EVO. Samochód zadebiutował z unikalnym malowaniem w kolorach działu BMW M.

Moc i Silnik

Siła napędowa nadal pochodzi z 3,0-litrowego sześciocylindrowego silnika z podwójnym turbodoładowaniem, generującego do 590 KM. BMW zaprezentowało również zaktualizowany model M3 GT4 EVO.

Premiera i Zmiany Wizualne

BMW zaprezentowało nowy M4 GT3 EVO w środowy wieczór przed 24-godzinnym wyścigiem na Nurburgringu. Nowy samochód zacznie ścigać się w przyszłym roku i przeszedł szereg modyfikacji, mających na celu poprawę w stosunku do poprzednika.

Zmiany zaczynają się od frontu wizualnego. BMW zastosowało znacznie lżejszą powłokę katodową zamiast tradycyjnego malowania. Zainstalowano mniejsze lusterka boczne, zwiększono rozmiar wylotów powietrza na przednich nadkolach oraz dostosowano ustawienia tylnego skrzydła. Zainstalowano również zaktualizowane przednie i tylne światła znane z wersji drogowej.

Ulepszenia Wydajności

BMW wprowadziło także drobne ulepszenia wydajności. Nowe stabilizatory na przedniej i tylnej osi, większe tarcze hamulcowe z tyłu oraz nowy dyferencjał, który jest łatwiejszy do regulacji, co skutkuje mniejszym zużyciem opon i hamulców, poprawiając prowadzenie.

„Nasi inżynierowie bardzo uważnie słuchali opinii naszych klientów podczas opracowywania samochodów EVO,” powiedział Björn Lellmann, szef wyścigów klientów w BMW M Motorsport. „Wynikiem są modele, które umożliwiają jeszcze bliższe trzymanie się granicy możliwości bez nadmiernego ryzyka, co jest dokładnie tym, czego potrzebują kierowcy wszystkich klas, aby być szybkim. Naszym celem jest wygrywanie największych wyścigów z naszym BMW M4 GT3 EVO, a jednocześnie dostarczanie każdemu klientowi BMW M Motorsport pakietu, który oferuje maksymalne szanse na sukces.”

BMW M4 GT3 EVO - Nowa era wyścigowej doskonałości-BMW-M4-GT3-Evo-1

Specyfikacja Techniczna BMW M4 GT3 EVO

Model M4 GT3 EVO napędza 3,0-litrowy sześciocylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem o mocy do 590 KM, współpracujący z sześciobiegową skrzynią biegów X-Trac. Koszt dla zespołów wyścigowych wynosi oszałamiające 578 000 € (625 000 $).

Debiut BMW M4 GT4 EVO

Obok nowego M4 GT3 EVO debiutuje również model M4 GT4 EVO. On także otrzymał odświeżone przednie i tylne światła oraz, podobnie jak jego brat, został zaprezentowany w specjalnym motywie „Inception” z kolorami marki BMW M.

Podsumowanie

Nowe modele BMW M4 GT3 EVO i M4 GT4 EVO reprezentują kolejny krok w ewolucji wyścigowych maszyn BMW. Dzięki licznym ulepszeniom technicznym i wizualnym, te samochody są gotowe, aby dostarczyć niezapomnianych wrażeń i sukcesów na torach wyścigowych na całym świecie. Wprowadzenie tych modeli podkreśla zaangażowanie BMW w ciągłe doskonalenie swoich pojazdów i dostarczanie kierowcom narzędzi niezbędnych do osiągnięcia najwyższych wyników.

Reflektory do BMW

Jeśli jesteś właścicielem BMW i poszukujesz wysokiej jakości reflektorów, które zapewnią doskonałą widoczność i nowoczesny wygląd Twojego samochodu, odwiedź sklep Autolamps.pl. Dzięki naszej szerokiej ofercie reflektorów do modeli BMW, w tym do nowego BMW M4, znajdziesz idealne rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb. Oferujemy produkty najwyższej jakości, które charakteryzują się trwałością, niezawodnością i doskonałym dopasowaniem do Twojego pojazdu. Zapewnij sobie bezpieczeństwo i styl na drodze z reflektorami od Autolamps.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *